پیش بینی استاندارد چارترد: قیمت بیت کوین به 170,000 دلار می‌رسد


استاندارد چارترد (Standard Chartered) پیش بینی کرده که تا اوایل 2022، قیمت بیت کوین به ۱۷۰ هزار دلار و بهای اتریوم به ۳۵ هزار دلار می‌رسد.

از دید کارشناسان حوزه ارزهای دیجیتال، سقوط روز سه شنبه (۱۶ شهریور ماه) بازار رمز ارزها یک “افت کاذب” بوده و آن‌ها همچنان معتقد هستند که قیمت بیت کوین تا پایان سال جاری میلادی به ۱۰۰ هزار دلار می‌رسد. با استناد بر گزارشی جدید از سوی واحد تحقیقات ارزهای دیجیتال استاندارد چارترد (Standard Chartered)، پیش بینی می‌شود که قیمت بیت کوین “در اواخر سال 2021 یا اوایل سال 2022” همراه با جهش چشمگیر قیمتی اتریوم (ETH) به ۱۰۰,۰۰۰ دلار برسد.

تیم تحقیقات رمز ارزی استاندارد چارترد اظهار داشته است که ارزش ارز دیجیتال ETH از نظر ساختاری ۲۶ هزار الی ۳۵ هزار دلار برآورد می‌شود؛ رقمی که 10 برابر قیمت فعلی این رمز ارز است. اما شایان ذکر است که استاندارد چارترد شرط تحقق این امر را 175,000 دلاری شدن قیمت بیت کوین دانسته است.

نیک اسپانوس (Nick Spanos)، بنیان‌گذار یکی از اولین صرافی‌های بیت کوین و هم‌بنیانگذار پروتکل Zap، سقوط روز سه شنبه بازار ارزهای دیجیتال را یک افت کاذب خطاب کرد. وی در این باره گفت:

رسانه‌ها معتقدند که افت چشمگیر بازار رمز ارزها به این دلیل وجود ناهمواری‌ها در مسیر پذیرش بیت کوین به عنوان یک پول قانونی است. من هم‌اکنون در السالوادور حضور دارم و در اینجا همه چیز تماشایی است.

وی افزود:

در اینجا رئیس جمهور السالوادور، همانند یک مدیرعامل شرکت که یک نوآوری را به مشتریان ارائه می‌دهد، در حال پیاده سازی زمینه‌های جدید برای کشور خود است. او به این اقدام به شدت ایمان دارد. وی در کاهش قیمت دست به خرید بیت کوین زده است، این همان کاری است که همه باید انجام دهند.

نیک اسپانوس از پیش بینی قیمتی 100,000 دلاری شدن بیت کوین تا پایان سال جاری میلادی حمایت کرد و افزود که قیمت اتریوم نیز تا آن زمان به 10,000 دلار می‌رسد. اسپانوس اظهار داشت:

اساساً این افت قیمتی بازار رمز ارزها، مطمئناً یک حرکت عالی را در پی خواهد داشت.

در زمان نگارش این خبر، قیمت بیت کوین در حوالی سطح به 46,100 دلار درحال نوسان است. با استناد به گزارش سایت خبری کوین تلگراف (Cointelegraph)، قیمت بیت کوین در روز سه شنبه، روزی که پذیرش بیت کوین توسط کسب و کارهای السالوادور اجباری شد، در حال نزدیک شدن به سطح ۵۳ هزار دلار بود، اما اندکی پس از آن بازار رمز ارزها با افتی شدید روبرو شد و به سطح 43,000 دلار رسید.

منبع: CoinTelegraphثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)