تاکنون بیش از ۴۰۰ مرتبه پایان (مرگ) بیت کوین اعلام شده است!


سقوط بازار در روز چهارشنبه 19 می (29 اردیبهشت) باعث شد تا باز هم رسانه‌ها، از پایان بیت کوین صحبت کنند. اما آیا مرگ بیت کوین فرا رسیده است؟

وقتی قیمت بیت کوین تا سطح 30 هزار دلار سقوط کرد (درست سطحی که قبلا ایلان ماسک باعث صعود از آنجا شد)، رسانه‌ها با رویکرد غافلگیرکننده‌ای اظهار کردند که بیت کوین به آخر خط رسیده است. به عبارتی آن‌ها پایان بیت کوین را متصور شدند!

از دوازده سال قبل تاکنون، بیش از 400 مرتبه برای بیت کوین آگهی فوت صادر شده است! از آغاز کار بیت کوین در سال 2010 تا همین چهارشنبه‌ی خونین، به طور دقیق 414 خبر این چنینی منتشر شده و همچنان از این قبیل آگهی‌ها صادر می‌شوند. آن‌ها بیت کوین را بزرگ‌ترین طرح پانزی در تاریخ خوانده یا آن را با بازی مونوپولی مقایسه کرده‌اند.

در نخستین سال، وقتی که قیمت بیت کوین تنها ۲۳ سنت بود، تنها یک‌ گزارش ثبت شد که می‌گوید بیت کوین نمی‌تواند به عنوان یک ارز مورد استفاده قرار بگیرد. بیش از یک چهارم گزارش‌ها مربوط به بازار صعودی سال ۲۰۱۷ و سقوط عظیم پس از آن است، زمانی که قیمت بیت کوین بعد از افزایش تا 20 هزار دلار، تا نزدیکی هزار دلار سقوط کرد!

آیا اینجا پایان کار بیت کوین است؟

هر مرتبه که بیت‌ کوین در ابتدای سقوط قیمت قرار داشت، اخباری که در مورد به آخر رسیدن کار آن ثبت شده‌اند، نشان می‌دهند که هجوم اخباری که بزرگترین رمز ارز را با خاک یکسان می‌کنند امری طبیعی است، اما این مارکت بی‌توجه به آن‌ها همچنان به رشدش ادامه می‌دهد.

انتقاد از بیت‌ کوین همیشه موضوع خوبی برای رسانه‌ها بوده است. تغییرات قیمت، مخفی بودن هویت خالق سیستم (ساتوشی ناکاموتو) و ساختار غیر متمرکز آن که تراکنش‌های غیر قانونی را ممکن می‌کند، بیت کوین را در سرخط خبرهای مهیج قرار می‌دهند.

سقوط قیمت در هفته قبل نیز سبب انتشار انبوهی از اخبار آخرالزمانی درباره بیت کوین توسط تعدادی از رسانه‌های مهم شد. بیش از ۳۵۰ میلیارد دلار از حجم بازار رمز ارزها خارج شد و قیمت آلت‌کوین‌ها ۱۵ تا ۳۰ درصد در همان روز ریزش کرد. صرافی‌های بزرگی مثل کوین‌ بیس، بایننس و جمینی به خاطر فعالیت غیر معمول بازار، دان تایم زیادی را تجربه کردند.

علی‌رغم سقوط، برخی تحلیلگران منتظر روند صعودی مجدد بازار هستند

روز ۱۹ می، کوین‌تلگراف یک پخش زنده با چارلی بورتن (Charlie Burton) و میخائل فان د پوپه (Michaël van de Poppe) ترتیب داد که وضعیت بازار را بررسی کند. سوالی که از مهمان‌ها پرسیده شد این بود که آیا حرکت روز چهارشنبه پایان سیکل صعودی و حتی پایان بیت کوین است؟ پاسخ هر دو مهمان به آن منفی بود!

منبع: Cointelegraph


برچسب ها:

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)