استخراج ابری بیت کوین چیست؟ معرفی بهترین سایت های استخراج ابری در سال 2020


استخراج ابری بیت کوین چیست و چگونه کار میکند؟

اصولا شروع استخراج بیت کوین برای افراد کار سختی است. مثلا، قبل از اینکار، باید مواردی نظیر نوع الگوریتم اثبات کار ارز دیجیتالی که میخواهید استخراج کنید را درنظر بگیرد. علاوه بر این، خود دستگاه سخت افزاری ماینینگ بیت کوین هم میلیون ها تومان هزینه دارد. به همین خاطر، ممکن است دنبال راه‌های جایگزین برای استخراج بیت کوین باشید. اما سوالی که پیش می‌آید این است که آیا اصلا استخراج ابری بهتر از استخراج معمولی است و سود بیشتری دارد یا خیر؟ در این مقاله چگونگی انجام این روش و بهترین سایت های استخراج ابری بیت کوین را معرفی میکنیم.

اگر بخواهیم به طور ساده استخراج ابری بیت کوین را تعریف کنیم:

استخراج ابری فرایندی است که ماینینگ بیت کوین، با استفاده از یک مرکز داده دور و از طریق قدرت پردازش مشترک انجام میگیرد.

بنابراین در این روش چون نیازی به خرید خود دستگاه ماینینگ ندارید، با خرید قرارداد ماینینگ یا سهم استخراج میتوانید از دستگاه هایی که یک شرکت دیگر دارد، استفاده کنید. بنابراین این مدل استخراج شبیه به یک قرارداد است که فقط لازم است آن را امضاء کنید.

عموما، قراردادهای استخراج ابری به صورت یک ماه، سه ماهه، شش ماهه یا یک ساله و حتی قرارداد دائم نیز وجود دارد. علاوه بر این، در این مدل استخراج میتوانید حتی هش ریت را هم خودتان انتخاب کنید. بنابراین برای استفاده از دستگاه یک شرکت دیگر، باید یک هزینه اولیه و کارمزد دوره‌ای بپردازید.

قبلا از اینکه به ادمه نحوه انجام استخراج ابری بیت کوین بپردازیم، لازم است چندتا نکته را عرض کنیم:

  • همیشه یادتان باشد که استخراج ابری یک سرمایه گذاری ریسکی و دارای خطر است و ممکن است باعث از دست رفتن پول‌تان بشود. دلیلش هم واضح است. یک اینکه چون ممکن سایتی که انتخاب میکنید اسکم یا به زبان ساده برای کلاهبرداری ارز دیجیتال باشد. دو اینکه بازار ارزهای دیجیتال هنوز نو پا است و اتفاقات پیش بینی نشده زیادی ممکن است در آن رخ بدهد.
  • همیشه  قبل از اینکه یک سایت برای استخراج ابری انتخاب کنید، تحقیق کنید. البته سعی ما این است که بهترین و معتبرترین سایت های استخراج ابری بیت کوین را معرفی کنیم. اما در کل مراقب اسکم بودن این سایت ها باشید.
  • هدف این مقاله صرفا آموزش است و توصیه برای سرمایه گذاری نیست.

خب حالا اکثر افراد میپرسند که ماینینگ، هش ماینینگ، استخراج بیت کوین، استخراج اتریوم و… چیست؟ چه چیزی استخراج ابری را به یک موضوع خاص تبدیل میکند و آیا اصلا استفاده از آن در سال 2020 سوددهی دارد یا خیر؟

ماینینگ یا استخراج چیست؟

به زبان ساده، ماینینگ به محاسبات هش (فعالیت های تراکنشی) در زمان اضافه شدن یک بلاک به بلاک چین اطلاق میشود. بعد از این کار، هر تراکنشی که در شبکه انجام گیرد، درون این بلاک ها تائید میشود.

حالا به تعداد هش‌هایی که در یک دوره خاص محاسبه میشوند، هش ریت گفته میشود. هش ریت کلی شبکه، سختی شبکه نام دارد.

کلود ماینینگ یا استخراج ابری چیست؟

استخراج سنتی بیت کوین توسط دستگاه های سخت افزاری پیشرفته صورت میگیرد. مثلا یکی از کامپیوترهای ماینینگ معروف انتماینر اس 17 (Antminer S17) است که چیزی حدود 1,200 دلار قیمت دارد و برای اینکه استخراج شما سودده باشد، به چیزی حدود 10 12 تا از این دستگاه‌ها نیاز دارید.

حالا بجای خرید این دستگاه، میتوانید یک قرارداد ماینینگ امضاء کنید و این دستگاه‌ها را اصطلاحا اجاره کنید. عموما این نوع دستگاه‌ها توسط مهندسان یا توسعه دهندگان، در مکان‌هایی که هزینه برق پایین است، مثل شمال چین، کشورهای شرق آسیا، گرجستان و… گردآوری شده است. بنابراین اجاره سهی از ظرفیت ماینینگ برای یک دوره مشخص شده، استخراج ابری نام دارد.

آیا استخراج ابری بیت کوین در سال 2020 سودآور است؟

ماینینگ بیت کوین، بخاطر اینکه ایجاد بلاک جدید و هر تراکنشی که در آن تائید میشود پاداشی به صورت بیت کوین دارد، سودآور است. ماینرهای بیت کوین نیز از این نظر انگیزه اقتصادی دارند تا از وجود و توسعه شبکه بیت کوین پشتیبانی کنند. بعد از هر 210,000 بلاک، پاداش استخراج نصف میشود که به آن هاوینگ میگویند و این رویداد درون نرم افزار شبکه بیت کوین هاردکد شده و هر 4 سال یکبار اتفاق می‌افتد.

هاوینگ بعدی بیت کوین نیز ماه می 2020، حدود سه هفته دیگر، اتفاق می افتد. بسیاری از تحلیلگران هم میگویند که بعد از هاوینگ، قیمت بیت کوین بسیار بالا میرود. بهمین خاطر، ماینینگ بیت کوین هم در سال 2020 میتواند سودآور باشد.

حتی استخراج ابری بیت کوین هم میتواند کار سودآوری باشد چراکه نیازی نیست تجهیزات گران قیمت آن را خریداری کنید و سرمایه گذاری اولیه شما بسیار کاهش میابد.

استخراج ابری بیت کوین

آیا سایت های استخراج ابری بیت کوین اسکم و کلاهبرداری‌اند؟

سایت استخراج ابری بیت کوین معمولا سایت خود ارائه دهنده سرویس استخراج ابری است. این سایت‌ها تعرفه‌های متعددی دارند که توافقنامه مشتری و سیاست دریافت کارمزد در آن گنجانده شده است. 

چگونه از سایت های کلاهبرداری استخراج ابری در امان بمانیم:

شما به عنوان ماینر چون به دستگاه ماینینگ دسترسی ندارید، درآمدتان هم پسیو (passive) یا به عبارتی غیرفعال است و فضای استخراج ابری، میتواند یه یک درآمد باد آورده برای کلاهبردارن تبدیل شود.

دو نوع کلاهبرداری که شایع است: یکی طرح پانزی و دومی کلاهبرداری اگزیت است که برای اطلاعات بیشتر میتوانید به مقاله کلاهبرداری ارز دیجیتال مراجعه کنید. حالا در فضای استخراج ابری، پاداش استخراج تنها در صورت معرفی ماینرهای جدید به سایت، به شما پرداخت میشود. در طرح اگزیت هم ممکن است اصلا دستگاه ماینینگی وجود نداشته باشد و هیچ کسب بجز فرد کلاهبردار از این فرایند سود نبرد. بنابراین برای جلوگیری از به دام افتادن باید:

  • شفافیت یک سایت را بررسی کنید. هیچ وقت روی “پروژه مخفی” کسی که ادعا میکند دستگاه‌های مایننیگش در یک جای مخفی قرار دارد سرمایه گذاری نکنید. از صحت تمام اسناد و مدارک مثل قراردادها، مجوزها و… اطمینان حاصل کنید. از اینکه با تیم سایت استخراج ابری تماس بگیرید و سوالاتتون را در این باره بپرسید تعلل نکنید.
  • در این دنیا چیزی به نام “غذای مجانی” یا به قول خود ما ایرانی‌ها “مال مفت” وجود ندارد. اگر کسی به شما سهم استخراج ابری مجانی پیشنهاد داده، مطمئن باشید که طرف کلاهبردار است.

بهترین سایت های استخراج ابری بیت کوین در سال 2020

IQ Mining

IQ Mining یکی از بهترین سرویس‌های استخراج ابری است که از سال 2016 کار خودش را آغاز کرده است. این سایت با سابقه 5 سال فعالیت در این حوزه، اعتبار خوبی برای خودش دست و پا کرده است. این سایت 3 نوع الگوریتم استخراج ابری (SHA-256، SHA-256 بیت کوین کش و اتریوم) و SHA-256 پرو ماینینگ و ماینینگ استیبل کوین دارد.

قیمت خرید قرارداد در IQ Mining بسیار پایین و برابر با 6 دلار است. عضویت الماس (Diamond Club) در این سایت نیز برای سرمایه‌گذاران حرفه‌ای با حداقل هزینه 50 هزار دلار در دسترس است.

IQ Mining یک برنامه معرفی (ریفرال) هیجان انگیز دارد و دائما هدایای مختلفی برای کاربران خودش ارسال میکند.

استخراج ابری در IQ Mining

جزئیات قراردادهای IQ Mining:

کارمزد نگهداری* (دلار/ 24 ساعت) درآمد بالقوه در سال (حداکثر، درصدی) پرداختی حداقل قیمت* قرارداد نوع قرارداد

0.0001 در هر 1 GH/s

125 روزانه USDT

0.098 در هر 1 GH/s

USDT

0.001 در هر 10 GH/s

125 روزانه BTC

0.063- در هر 10 GH/s

SHA-256

0.001 در هر 10 GH/s

145 روزانه BTC

0.042- در هر 10 GH/s

SHA-256 Pro

0.001 در هر 10 GH/s

145 روزانه BCH

0.042- در هر 10 GH/s

SHA-256 BCH

ندارد

151 روزانه ETH

0.237 در هر 1 MH/s

Ethereum

*قیمت ها تا تاریخ 13 مارس 2020 هستند. قراردادهای USDT فقط به صورت 1 ساله، ولی بقیه قراردادها به صورت 1 ساله، 2 ساله، 5 ساله و دائمی در درسترس هستند.

*کارمزد نگهداری هم هزینه‌ای است که بابت پیشتیبانی از عملکرد سیستم استخراج ابری باید بپردازید. این کارمزد از طریق هش ریتی که کاربر سفارش میدهد و برنامه و موارد ذکر شده در قرارداد تعیین میشود. این کارمزدها به صورت دوره‌ای یا در ابتدای بستن قرارداد دریافت میشوند.

کریپتو یونیورس (Crypto Univers)

Crypto Univers در فوریه سال 2018 راه‌اندازی شد. این سایت در کشور استونی ثبت شده که یکی از جذاب‌ترین قوانین پروژه‌های بلاکچین اروپایی را به خود اختصاص داده است. این پلتفرم استخراج ابری بخاطر اینکه فعالیت استخراج خودش را در روسیه شمالی که یکی از کمترین هزینه‌های مصرف برق را دارد، انجام میدهد مزیت بزرگی در این زمینه دارد.

کریپتو یونیورس دو نوع قرارداد استخراج ابری ارائه میکند: BTC Mining و Cloud Miners. بیت کوین ماینینگ همان استخراج ابری کلاسیک بیت کوین است که سهم هش ریت شبکه را در ازای پرداخت کارمزدهای دوره‌ای دریافت میکنید. در قرارداد کلود ماینرز، میتوانید کامیپوتر ماینر مختص خودتان را برای مدت مشخصی اجاره کنید. تعرفه Beginner قرارداد بیت کوین ماینینگ از 9 دلار شروع میشود.

پر سودترین تعرفه استخراج ابری بیت کوین که میتوانید انتخاب میکنید، دستگاه AvalonMiner 1066 است که ماهانه تا 0.1 بیت کوین سودآوری دارد.


جزئیات قراردادهای BTC Mining کریپتو یونیورس:

درآمد بالقوه (روزانه، دلاری) تاریخ قرارداد حداقل قیمت* قرارداد (دلار) نوع قرارداد
0.01 تا 1 ژانویه 2025 18.90 در هر 1 TH/s Cloud Mining BTC 2025
0.08 365 روز 49.90 در هر 1 TH/s Cloud Mining BTC HODL

*قیمت ها تا تاریخ 13 مارس هستند.

*قراردادهای استخراج ابری بیت کوین Cloud Mining BTC 2025 شامل کامرزد 0.07 دلار در هر 1 TH/s نیز میشود.

جزئیات قراردادهای Cloud Miners کریپتو یونیورس:

کارمزد نگهداری (روزانه، دلاری) درآمد بالقوه (روزانه، دلاری) تاریخ قرارداد حداقل قیمت* (دلاری) نوع قرارداد
1.36 0.23 تا 1 ژانویه 2025

79 در هر 13.5 TH/s

Antminer S9k

3.37 0.79 تا 1 ژانویه 2025

1,399 در هر 56 TH/s

AvalonMiner 1146

3.66 0/78 تا 1 ژانویه 2025 (شروع از 25 آوریل 2020) 

995 در هر 55 TH/s

Antminer T17+

3.80 1.61 تا 1 ژانویه 2025 (شروع از 15 آوریل 2020)  1,729 در هر 67 TH/s

Antminer S17+

*قیمت ها تا تاریخ 13 مارس 2020 هستند.

جنسیس ماینینگ (Genesis Mining)

Genesis Mining یکی از اپراتورهای استخراج ابری است که از انرژی جئوترمال ایسلند استفاده میکند. این شرکت در بریتیش ویرجین آیلند واقع شده است و یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌های استخراج ابری بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال است که از فوریه سال 2014 کار خودش را آغاز کرده است.

این سایت پیش از این، استخراج ابری بیت کوین، لایت کوین، اتریوم، مونرو و زی کش را ارائه میداد، اما در حال حاضر فقط استخراج ابری بیت کوین و دش را در دسترس دارد.

تعرفه استخراج ابری جنسیس ماینینگ از 208 دلار شروع میشود.

جنسیس ماینینگ

جزئیات قراردادهای استخراج ابری بیت کوین جنسیس ماینینگ:

کارمزد نگهداری (دلاری 24 ساعته) مدت زمان قرارداد قیمت* (دلاری) نوع قرارداد
ندارد 24 ماهه

225 در هر 3 GH/s

طلایی (Gold)
ندارد 24 ماهه

974 در هر 13 GH/s

پلاتینیوم (Platinum)
ندارد 24 ماهه

3,972 در هر 53 GH/s

الماس (Diamond)
ندارد 24 ماهه

شروع از 225 در هر 3 GH/s

کاستوم (Custom)

*قیمت ها تا تاریخ 13 مارس هستند.

جزئیات قراردادهای استخراج ابری دش جنسیس ماینینگ:

کارمزد نگهداری (دلاری، 24 ساعته) مدت زمان قرارداد قیمت قرارداد (دلاری) نوع قرارداد
ندارد 24 ماهه

208 در هر 21,000 MH/s

جمینی (Gemini)
ندارد 24 ماهه

1,385 در هر 140,000 MH/s

فروکس (Ferox)
ندارد 24 ماهه

3,956 در هر 400,000 MH/s

گراویتون (Graviton)
ندارد 24 ماهه

شروع از 208 در هر 21,000 MH/s

کاستوم (Custom)

در این بخش بهترین سایت های استخراج ابری بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال را معرفی کردیم. اگر سوال یا پیشنهادی داشتید در بخش کامنت ها با ما در میان بذارید.


برچسب ها:

ثبت نظر
نظرات کاربران (1 نظر)
alavi

سلام من تو جنسیس ماینینگ پلان 6 ماه ثبت نام کردم حدود 200 دلار شد استخراج بیت کوین - الان که دارم می بینم تو هفته اول برایند استخراج رو ضربدر 180 روز می کنم حدود 130 دلار بر می گرده - من سوالم اینه این پلان ظاهرا ضرر ده هست یا اینکه پول اولیه که سرمایه کردیم و هاش خریدیم بخشی بر می گرده - عجیبه از این سایت معتبر که پلانش انقدر واضح ضرر ده است - ممنون میشم جواب بدین

0 پاسخ دهید
00:15:30 1399/07/29