قیمت بیت کوین برای شکستن یک سقف تاریخی دیگر آماده می‌شود


با تصویب احتمالی ETF بیت کوین، قیمت ارز BTC به سقف تاریخی قبلی خود بسیار نزدیک شد و امید دستیابی به بیت کوین 100‌ هزار دلاری به بازار برگشت.

در پی اخبار مربوط به تصویب ETF بیت کوین (BTC)، اخیرا قیمت این ارز دیجیتال به نزدیک ۶۳ هزار دلار رسیده و بحث‌ها پیرامون دستیابی محبوب‌ترین رمز ارز بازار به قیمت 100 هزار دلار دوباره داغ شده است. به نظر می‌رسد پس از انتشار انبوه اخبار و مستندات جهت تصویب نهایی صندوق قابل معامله BTC والکری (Valkyrie)، توسط کمیسیون بورس اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)‌ و خبر تصویب احتمالی دومین ETF بیت کوین، مجددا خوش‌بینی‌ها در مورد افزایش شدید قیمت بیت کوین و شکستن یک سقف تاریخی جدید افزایش یافته‌ است.

داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می‌دهد که قیمت بیت کوین در ساعات اولیه روز جمعه افزایش یافته و خریداران توانسته‌اند آن را به بالاترین سطح روزانه ۶۱,۸۸۰ دلار و تا فاصله چند قدمی سقف تاریخی آن برسانند. این اولین باری است که قیمت BTC از ماه آپریل ۲۰۲۱ (فروردین ۱۴۰۰) از ۶۰ هزار دلار عبور کرده است.

قیمت دلاری روزانه بیت کوین

پیش بینی تحلیلگران بازار ارز دیجیتال از قیمت بیت کوین

در ادامه، نظر تریدرها و تحلیلگران مارکت کریپتوکارنسی در مورد آینده بیت کوین همزمان با عبور قیمت آن از نقطه ۶۰ هزار دلار و تصویب ETF این رمز ارز آورده شده است.

یک تحلیلگر ارزهای دیجیتال با نام مستعار Rekt Capital در توییتر، قبل از اینکه مقاومت بزرگ ۶۰ هزار دلاری برای BTC شکسته شود و زمانی که قیمت زیر آن نوسان می‌کرد، در ۱۵ اکتبر (۲۳ مهر)‌ گفت که این آخرین مانع برای انفجار قیمت بیت کوین و شکستن سقف‌های تاریخی جدید است.

بیت کوین در انتظار بسته شدن کندل هفتگی

از این منظر، اگر BTC بتواند یک کندل هفتگی موفقیت آمیز بالای سطح ۶۰ هزار دلار ببندد، به علت عبور از همه سطوح مقاومتی که قبلاً وجود داشته‌اند و تلاش خریداران برای برآورده کردن آرزوی بیت کوین 100 هزار دلاری، پتانسیل صعودی خوبی رقم خواهد خورد.

از سوی دیگر همچنین، تحلیلگران معتقدند که بازار رمز ارزها در حال رسیدن به بلوغ است. کنستانتین شوگلا (Konstantin Shugla)، مدیرعامل و بنیانگذار Finery مارکتز، درباره مسیر بلندمدت اکوسیستم ارزهای دیجیتال گفت که «بازار ارزهای دیجیتال همان مسیری را طی می‌کنند که سایر کلاس‌های دارایی سنتی آن را پیموده‌اند».

به گفته شوگلا، سقف‌های جدید تاریخی در نمودار قیمت بیت کوین دور از انتظار نیست؛ چون این حوزه مالی در مسیر رشد خود «سطح گسترده‌ای از پذیرفته شدن توسط نهادها را تجربه می‌کند، به طوری که دیگر هیچ موسسه‌ای نمی‌تواند از آن چشم پوشی کند». همچین تصویب ETF بیت کوین احتمالاً منجر به ورود بیشتر موسسات و خریداران خرد خواهد شد؛ همان سرمایه گذارانی که قبلا به خاطر ریسک زیرساختی یا قانونی تا به حال دست به کار نشده بودند. او در ادامه افزود:

این باعث بروز حجم بیشتر و فرصت‌های آربیتراژ بزرگ‌تر برای ابزارهای اساسی می‌شود. من انتظار دارم که رکورد تاریخی برای «قیمت و حجم» در اکتبر و نوامبر امسال (مهر-آبان-آذر ۱۴۰۰) به دست می‌آیند.

برخی نیز معتقدند دستیابی به رکوردهای جدید حتمی است و فقط زمانشان مشخص نیست. یک دیدگاه منطقی‌تر در مورد حرکات اخیر قیمت بیت کوین نیز توسط ترید رمز ارزها با نام مستعار توییتری پنتوشی (Pentoshi) ارائه شده است. او با انتشار نمودار زیر در توییتر مناطق اصلی حمایت و مقاومت را در چارت قیمت BTC مشخص کرده است.

چارت قیمت سه روزه BTC

به گفته پنتوشی، بیت کوین در حال حاضر به سمت هدف اولش در مسیر رشد کلان قیمت حرکتی آغاز کرده و با این تفاسیر شروع به شکل دادن سقف و کف جدید کرده است. او با اشاره به اینکه اکنون به نظر می‌رسد که روند جدیدی برای دستیابی به بالاترین سقف (higher highs) و بالاترین کف (higher lows)‌ قیمت ایجاد شود، گفت:

مسئله فقط زمان رسیدن است، تا با این ساختار به بالاترین سقف قیمت دست یابیم.

اکنون ارزش بازار کل ارزهای دیجیتال حدود ۲/۵۲۱ تریلیون دلار است و دامیننس بیت کوین بر بازار ارزهای دیجیتال ۴۵/۹۷ درصد است.

منبع: cointelegraphثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)