الگوی صعودی در چارت BTC؛ آیا بیت کوین 100 هزار دلاری نزدیک است؟


این روزها با خروج موفقیت آمیز قیمت رمز ارز BTC از الگوی پرچم صعودی، امیدها برای دستیابی به بیت کوین 100 هزار دلاری دوباره افزایش یافته است.

الگوی صعودی در نمودار قیمت بیت کوین در حالی ظاهر شده که ذخایر بیت کوین در صرافی‌ها به کمترین میزان خود از سال 2017 رسیده است و این اتفاق حاکی از افزایش تمایل هولد کردن این دارایی میان تریدرهاست. در ادامه با خروج موفقیت آمیز از الگوی کلاسیک صعودی، به نظر می‌رسد که ارز دیجیتال BTC به دنبال دستیابی به سطح 100 هزار دلاری است.

الگوی کلاسیکی که با نام الگوی پرچم سه گوش صعودی یا Bull Pennant شناخته می‌شود، نشان دهنده دوره‌ای از تثبیت قیمت بین خطوط روند همگراست که پس از یک حرکت قوی به سمت بالا (میله پرچم) شکل گرفته باشد. اگر خروج از الگو موفقیت آمیز باشد، در نهایت باعث می‌شود تا قیمت معمولاً به اندازه حرکت بزرگ اولیه افزایش یافته و در جهت ترند قبلی (میله پرچم) حرکت کند.

100 هزار دلاری شدن قیمت بیت کوین بر اساس تحلیل تکنیکال

اخیرا نمودار هفتگی قیمت بیت کوین هم دوره تثبیت قیمت پس از یک حرکت قوی به سمت بالا و داخل یک ساختار مثلثی را نشان داد که مشابه ویژگی‌های الگوی نام برده است.

الگو پرچم سه گوش صعودی در چارت قیمت بیت کوینهفته گذشته، قیمت بیت کوین با افزایش ۱۳/۵ درصدی و همزمان با افزایش حجم معاملاتش، بالاتر از خط روند بالایی در ساختار پرچم صعودی قرار گرفت. در نتیجه و در ادامه حرکت نمودار قیمت این ارز دیجیتال، رشدی به اندازه روند قبلی آن (نزدیک به 50 هزار دلار) مورد نظر است. بنابراین با توجه به سطحی که الگوی پرچم در آن نقطه شکسته شده (۴۸,۲۰۰ دلار)، هدف صعودی الگوی Bull Pennant رسیدن به قیمت تقریبا 100 هزار دلاری است.

در حالی که الگوهای تکنیکال قیمت 100 هزار دلاری را برای محبوب‌ترین ارز دیجیتال جهان پیش بینی می‌کنند، بسیاری از تحلیلگران قبلا نیز ارزش بیت کوین را همان اندازه تخمین می‌زدند.

گروهی از محققان در استاندارد چارترد (Standard Chartered)، به سرپرستی جفری کندریک (Geoffrey Kendrick)، سرپرست تحقیقات ارزهای نوظهور، پیش بینی کردند که قیمت BTC تا اوایل سال آینده به 100 هزار دلار خواهد رسید. آن‌ها همچنین از پتانسیل بیت کوین برای تبدیل شدن به «روش غالب پرداخت همتا به همتا در جهان» یاد کردند.

دیوید گوخشتین (David Gokhshtein)، بنیانگذار گوخشتین میدیا و PAC گلوبال، همچنین قیمت بیت کوین را تا پیش از پایان سال 2021 بالای  100 هزار دلار تصور می‌کند. او چشم انداز صعودی خود را بر اساس میزان نقدینگی فیات موجود در بازار تنظیم کرده، که به گفته وی باعث تشویق بازیگران وال استریت به خرید بیت کوین می‌شود. همچنین گوخشتین به بیزینس اینسایدر (Business Insider) گفت که «قرار نیست هر کسی که بیت کوین می‌خرد این مساله را به طور عمومی جار بزند»:

پول زیادی در بازار وجود دارد؛ پول بسیار زیادی؛ موسسات برای یک بازی پنج دقیقه‌ای به اینجا نیامده‌اند [و می خواهند حالا حالاها در میدان باشند].

این اظهارات وی پس از آن بود که شرکت سرمایه گذاری جورج سوروس (George Soros) در یک رویداد به بلومبرگ اعلام کرد که بیت کوین خریده است و این خبر باعث افزایش قیمت ارز دیجیتال BTC شد. پس از آن هم، جدیدترین گزارشی که از جی پی مورگان چیس (JPMorgan Chase) منتشر شده است، نشان داد که سرمایه گذاران نهادی به خرید بیت کوین به عنوان حاشیه امنی در مقابل تورم و بهتر از طلا نگاه می‌کنند.

در مطالعات قبلی که در ماه می (اردیبهشت-خرداد) منتشر شد، این غول بانکی پیش بینی کرده بود که قیمت رمز ارز شماره یک بازار کریپتوکارنسی در بلند مدت به ۱۴۰ هزار دلار هم می‌رسد.

کاهش ذخایر بیت کوین در صرافی‌ها

جدای از الگوی صعودی در چارت بیت کوین که می‌تواند منجر به 100 هزار دلاری شدن قیمت شود، خبر مثبت دیگر برای پادشاه ارزهای دیجیتال این است که شاخص‌های بلاک چینی نشان دهنده افزایش احساسات تریدرها به سمت نگه داشتن و هولد بیت کوین‌هایشان هستند.

بر اساس داده‌های ارائه شده توسط یک شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین به نام کریپتو کوانت (CryptoQuant)، ذخایر بیت کوینی که در همه صرافی‌های ارز دیجیتال نگهداری می‌شوند، اخیراً به پایین‌ترین سطح خود در یک سال گذشته رسیده است. این مقدار کاهش نشان می‌دهد که معامله گران بیشتر قصد دارند تا کوین‌های BTC خود را نزد خود حفظ کنند، تا این که با سایر دارایی‌های فیات یا دیجیتال آن‌ها را مبادله کنند.

ذخیره بیت کوین در صرافی‌هابنابراین، کاهش موجودی در صرافی‌ها معمولاً با افزایش قیمت همراه می‌شود و ممکن است بیت کوین 100 هزار دلاری واقعا دور نباشد.

منبع: cointelegraphثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)