صرافی بایننس معاملات آتی و مشتقه ارزهای دیجیتال را روی اروپا بست


اقدامات قانونی کشورها علیه بایننس سبب شده تا این صرافی ارز دیجیتال محدودیت‌هایی را برای کاربران اروپایی در زمینه معاملات فیوچرز اعمال کند.

با استناد بر داده‌های نرم افزار آماری ترمینال بلومبرگ (Bloomberg Terminal)، زین پس هولدینگ بایننس (Binance Holdings) خدمات معاملات قراردادهای آتی و مشتقه ارزهای دیجیتال را در اروپا ارائه نخواهد داد. همچنین لازم به ذکر است که صرافی بایننس کاربران آلمان، ایتالیا و هلند را از افتتاح حساب جدید برای معاملات فیوچرز (Futures) رمز ارزها و محصولات مشتقه منع می‌کند.

بایننس معاملات آتی و مشتقه را در اروپا منع کرد

اصلی‌ترین دلیل بایننس برای چنین اقدامی در اروپا چه بود؟

در حال حاضر صرافی بایننس جهت مبدل شدن به یک موسسه مالی رسمی تمام عیار، به دنبال تصویب بررسی و کاوش‌های نظارتی تکمیلی است. شایان ذکر است که اگر صرافی بایننس موفق به یافتن داوطلبی مناسب‌تر و با تجربه‌تر در زمینه تنظیم مقررات شود، چانگ پنگ ژائو (Changpeng Zhao)، مدیرعامل آن آماده کناره‌گیری از سمت عالی رتبه خود است. در واقع به عقیده ژائو، بایننس تبدیل به یک موسسه مالی قانون گذاری شده می‌شود.

به طور خلاصه، اخیرا شرکت بایننس که بزرگ‌ترین صرافی ارزهای دیجیتال در جهان به حساب می‌آید، در موقعیت سخت و دشواری در مقابل با قانون‌گذاران جهانی قرار گرفته است. از طرفی نیز عملیات‌های بانکی این صرافی توسط بانک‌ها و نهادهای نظارتی در مجموعه‌ای از کشورها از جمله انگلیس، ایتالیا و هنگ کنگ ممنوع شده است. چند هفته پیش بود که بانک بارکلیز (Barclays) روش‌های پرداختی به صرافی بایننس را مسدود کرد. همچنین صرافی WazirX که زیرمجموعه بایننس محسوب می‌شود، طبق ادعایی مبنی بر اجازه انجام فعالیت‌های مجرمانه و پولشویی در کشور هند تحت تحقیقات جنایی قرار دارد.

منبع: U.Todayثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)