آموزش چگونگی معاملات مارجین بایننس


آموزش مارجین بایننس و چگونگی افتتاح حساب مارجین تریدینگ در صرافی بایننس

پس از ورود به حساب صرافی بایننس خود، موس خود را به گوشه بالا سمت راست و به سمت تصویر پروفایل خود بکشید. تصویر پروفایل هر شخص با دیگری متفاوت خواهد بود و دو حرف اول آدرس ایمیل شما را نشان می دهد. وقتی منوی کشویی باز شد، روی ایمیل خود کلیک کنید تا به حساب خود وارد شوید.

اگر نمی دانید مارجین تریدینگ چیست، توصیه می کنیم قبل از بازکردن حساب کاربری تجاری خود در بایننس، مقاله ما با عنوان “مارجین تریدینگ چیست” را بخوانید.

ترید

اکنون در قسمت حساب کاربری خود خواهید بود. می توانید مانده حساب خود را از این صفحه مشاهده کنید. در زیر “جزئیات مانده حساب” بر روی “مارجین” کلیک کنید تا روند افتتاح حساب مارجین تریدینگ شما در بایننس شروع شود. شما نیاز به تأیید هویت (KYC) دارید و مطمئن شوید که کشور شما در لیست سیاه قرار ندارد. همچنین فعال کردن 2FA اجباری است.

margin

در مرحله بعد ، هشدار خطرات مارجین تریدینگ را مشاهده خواهید کرد. لطفاً آن را بخوانید و در صورت تمایل به ادامه ، روی دکمه “باز کردن مارجین تریدینگ” کلیک کنید.

binance margin

لطفاً وقت بگذارید و توافق نامه مارجین تریدینگ را با دقت بخوانید. اگر شرایط و ضوابط را متوجه می شوید و موافقت می کنید، جعبه را تیک بزنید و روی “من متوجه شدم” کلیک کنید.

مارجین بایننس

نحوه انتقال وجوه با مارجین بایننس

پس از فعال کردن حساب مارجین خود ، می توانید وجوهی را از کیف پول (حساب) معمولی بایننس خود به کیف پول مارجین تریدینگ خود انتقال دهید. برای این کار ، بر روی قسمت “کیف پول” کلیک کرده، “مارجین” را انتخاب کرده و بر روی دکمه “انتقال” در سمت راست صفحه کلیک کنید.

مارجین تریدینگ

بعد ، نوع سکه ای را که می خواهید انتقال دهید انتخاب کنید. در این مثال بایننس کوین (BNB) را انتخاب خواهیم کرد.

بایننس کوین در مارجین

مبلغ مورد نظر برای انتقال از کیف پول صرافی را به کیف پول مارجین خود وارد کرده و روی “تأیید انتقال” کلیک کنید.

بایننس کوین

نحوه وام گرفتن وجوه

پس از انتقال بایننس گوین BNB به کیف پول مارجین خود ، می توانید از این سکه ها به عنوان وثیقه برای وام استفاده کنید. موجودی کیف پول مارجین شما میزان وجوهی را که می توانید قرض بگیرید ، تعیین می کند به نسبت 3: 1 (3x). بنابراین اگر مقدار 1 بیت کوین BTC دارید ، می توانید 2 مورد دیگر نیز قرض بگیرید. در این مثال ، ما 0.02، BTC قرض می گیریم.

بیت کوین و مارجین

پس از انتخاب سکه مورد نظر برای وام و مبلغ ، روی “تأیید وام” کلیک کنید.

وام در مارجین

در مرحله بعد ، حساب مارجین شما با بیت کوینی که وام گرفته اید، شارژ می شود. اکنون می توانید وام های گرفته شده را با داشتن بدهی 0.02 بیت کوین BTC به علاوه نرخ بهره معامله کنید. نرخ بهره هر 1 ساعت به روز می شود. شما می توانید جفت های موجود و همچنین نرخ آنها را در صفحه هزینه مارجین بررسی کنید.

با مراجعه به صفحه “موجودی کیف پول” و انتخاب قسمت “مارجین” می توانید وضعیت حساب فعلی مارجین خود را بررسی کنید.

هزینه های مارجین

سطح مارجین بایننس

در سمت راست صفحه ، سطح مارجین خود را مشاهده می کنید ، که با توجه به وام های گرفته شده (کل بدهی) و وجوهی که به عنوان وثیقه در حساب مارجین خود نگه داشتید ، سطح ریسک را به شما می دهد (حساب سهام).

سطح ریسک با توجه به تحرکات بازار تغییر می‌کند ، بنابراین اگر قیمت ها بر خلاف پیش بینی شما حرکت کنند، می توانید دارایی هایتان را نقد کنید. توجه داشته باشید که در صورت تسویه حساب، هزینه اضافی به شما تعلق می گیرد.

فرمول محاسبه سطح مارجین عبارت است از:

سطح حاشیه = کل ارزش دارایی / (کل وام گرفته شده + کل نرخ بهره)

اگر سطح حاشیه شما به 1.3 کاهش یابد ، یک مارجین کال دریافت خواهید کرد ، یادآور می شود که یا باید وثیقه خود را افزایش دهید (با واریز وجوه بیشتر) یا وام خود را کاهش دهید (با بازپرداخت آنچه که وام گرفته اید).

اگر سطح حاشیه شما به 1.1 کاهش یابد ، دارایی های شما بطور خودکار از بین می روند ، به این معنی که بایننس برای بازپرداخت وام، سهام شما را با قیمت بازار می فروشد.

برای بررسی اطلاعات دقیق در مورد موقعیت فعلی خود ، روی “موقعیت ها” کلیک کنید. اگر ترجیح می دهید مقادیر را در تتر USDT مشاهده کنید ، “معیار USDT” را در سمت راست انتخاب کنید.

تتر مارجین

نحوه معامله

اگر مایل به استفاده از وجوه وام گرفته شده برای تجارت هستید ، می توانید به صفحه صرافی بروید، قسمت “مارجین” را انتخاب کنید و به طور معمول با استفاده از Limit ، Market ، Stop-Limit و OCO معامله کنید.

تتر در مارجین

چگونگی بازپرداخت بدهی در مارجین بایننس

برای بازپرداخت بدهی خود، بر روی دکمه “وام / بازپرداخت” کلیک کرده و قسمت “بازپرداخت” را انتخاب کنید.

مارجین بایننس

کل مبلغ قابل پرداخت، مبلغ کل وام گرفته شده به علاوه نرخ بهره است. قبل از ادامه حتماً مقدار تتمه حساب را داشته باشید.

هنگامی که آماده بودید، سکه و مبلغ مورد نظر را برای بازپرداخت انتخاب کنید، و روی “تأیید بازپرداخت” کلیک کنید. توجه داشته باشید که فقط می توانید از ارزهای دیجیتال (کریپتوکارنسی) برای بازپرداخت استفاده کنید.

صرافی بایننس

دکمه سوئیچ

متوجه خواهید شد که در قسمت مارجین یک دکمه سوئیچ در کنار مانده های شما وجود دارد. این دکمه به شما امکان می دهد بین حالت دارایی (سفارشات عادی) و حالت مارجین (سفارشات مارجین) جابجا شوید.

به عنوان مثال ، اگر 5 بایننس کوین BNB را در حساب مارجین خود نگه دارید، می توانید در مجموع 15 BNB بفروشید.

توجه داشته باشید که اکنون دکمه “فروش مارجین BNB” را دارید و نه  “فروش BNB” معمولی.

بایننس کوین

بنابراین ، اگر تصمیم به “فروش مارجین” 7 بایننس کوین BNB دارید ، سیستم به طور خودکار 2 بایننس کوین BNB را برای شما وام می گیرد (به یاد داشته باشید که موجودی واقعی شما 5 BNB است).

 تریدینگ

پس از کلیک روی “فروش بایننس کوین BNB مارجین” ، پیام تأیید زیر را مشاهده می کنید:

مارجین بایننس

بنابراین، دکمه سوئیچ به شما امکان می دهد هنگام باز کردن موقعیت های جدید به سرعت وام بگیرید. با این حال ، پس از آن باید وجوه وام گرفته شده را به صورت دستی بازپرداخت کنید.

برگشت وجوه

اگر مایل هستید بودجه خود را از کیف پول مارجین به کیف پول معمولی بایننس خود برگردانید ، روی “انتقال” کلیک کنید و از دکمه بین دو کیف پول استفاده کنید تا جهت انتقال را تغییر دهید. بعد ، نوع سکه و مقدار را انتخاب کنید و روی “تأیید انتقال” کلیک کنید.

بایننس تریدینگ

می توانید وجوه خود را آزادانه از یک کیف پول به دیگری و بدون هیچ گونه هزینه ای منتقل کنید. اما توجه داشته باشید که اگر در حال حاضر وجوه وام گرفته شده دارید، با کاهش وجوه کیف پول مارجین خود، سطح ریسک شما افزایش می یابد. اگر سطح ریسک شما بیش از حد زیاد شود ، احتمال از بین رفتن دارایی های شما وجود دارد. بنابراین قبل از استفاده، اطمینان حاصل کنید که نحوه کار مارجین تریدینگ چگونه است.

یک مثال

آلیس معتقد است که قیمت بایننس کوین BNB بالا می رود ، بنابراین او می خواهد یک حساب بلند مدت را برای BNB باز کند. برای انجام این کار، او ابتدا بودجه خود را به کیف پول مارجین منتقل می کند و سپس بیت کوین وام می گیرد. در مرحله بعد ، آلیس از بیت کوین وام گرفته شده برای خرید بایننس کوین استفاده می کند.

اگر قیمت بایننس کوین همانطور که آلیس انتظار داشت بالا رود، او می تواند دارایی های خود را بفروشد و بیت کوین وام گرفته شده را با بهره مربوطه بازپرداخت کند. هرگونه باقیمانده از این معامله سود او را نشان می دهد.

با این حال ، مارجین تریدینگ هم سود و هم زیان را نیز می تواند تشدید کند. بنابراین اگر بازار علیه موقعیت آلیس حرکت کند، ضررهای بیشتری به همراه خواهد داشت.


برچسب ها:

ثبت نظر
نظرات کاربران (42 نظر)
من

آیا برای لوریج زدن در بایننس کارمزد جداگانه گرفته می شود؟ یا یکسانه برای اسپات و فیوچر؟

0 پاسخ دهید
10:41:37 1399/08/28
مجتبی انصاری

کارمزد جداگانه‌ای هم داره. علاوه بر اون، کارمزدتون بسته به میزان لوریج، چند برابر میشه. به عنوان مثال وقتی لوریج 10 بزنید، به جای 0.1 درصد برای انجام معامله، باید 1 درصد کارمزد پرداخت کنید

0 پاسخ دهید
10:41:37 1399/08/28
amir

سلام من تو قسمت ولت مارجین سه تا رقمه که یکیش هست equity value ویکی دیگش total debet و اونیکی accaount eqelity هست و هرکدوم یه مبلغه یعنی اولی ۲۰۵۰ دلار دومی ۱۶۰۰ و سومی ۴۵۰ حالا میخوام بدونم مبلغ واقعی قابل برداشت من چقدر هست و چرا نمیتونم به کیف spot انتقال بدم ایا باید قبلش واممو تصویه کنم؟؟

0 پاسخ دهید
23:21:22 1399/09/20
مجتبی انصاری

سومی مبلغ واقعی اکانت شما هست، دومی وامی که گرفتین از بایننس، اولی مجموع وام و مبلغ واقعی اکانتتونه. قابل برداشت شما همون account equity هست که البته قبل از انتقال به اسپات، باید قبلش وام رو تسویه کنید

0 پاسخ دهید
23:21:22 1399/09/20
ارش

سلام خسته نباشید من ما یج تو قسمت isolated انجام دادم بعد بیت کوئین دلار انتقال دادم خرید زدم حدود 100 درصد سود با حساب سرمایه اولیم گرفتم ینی 10 درصد سود معمول بعد تصویه بدهی زدم همون پول اول ک داده بودمو برگشت داد بهم.. مشکل از کجاست؟

0 پاسخ دهید
18:52:37 1399/10/14
مجتبی انصاری

دقیقا مشخص کنید که بین تتر و بیت کوین، کدوم یکی رو به جفت BTCUSDT منتقل کردید؟ و چه چیزی قرض گرفتید؟

0 پاسخ دهید
18:52:37 1399/10/14
مجیب مقدس

سلام و وقت بخیر.در نهایت من متوجه فرق بین 10X مارجین با 10X فیوچرز نشدم . در عمل کدام سود و ضررش بیشتر است ؟ ممنونم

0 پاسخ دهید
20:08:07 1399/10/24
مجتبی انصاری

سلام. تفاوت زیادی نداره، منتها شما توی مارجین، از بایننس قرض میگیرید و توی بازار اسپات معامله میکنین، ولی فیوچرز، بازار مخصوص به خودش رو داره و ساز و کار کارمزد متفاوت

0 پاسخ دهید
20:08:07 1399/10/24
ابوالفضل

سلام وقتی مثلا سطح مارجین به 1.1 برسه بایننس قرض خودش رو به همراه سود بر میداره یا اون یک بیت کوین ما هم از بین میره؟

0 پاسخ دهید
13:02:09 1399/11/02
مجتبی انصاری

وقتی توی مارجین لیکوئید میشید، بایننس داراییتون رو میفروشه و بدهیتون رو برمیداره، معمولا یه مقدار کمی هم برای خودتون میمونه

0 پاسخ دهید
13:02:09 1399/11/02
علیرضا

منم همین طور هستم چه نتیجه ای گرفتی

0 پاسخ دهید
13:02:09 1399/11/02
حسینی

سلام میخوام موجودیم رو از مارجین منتقل کنم این پیام رو میدهMargin risk greater than 2 can be transferred out from your margin account

0 پاسخ دهید
22:45:00 1399/11/03
علیرضا

منم همین مشکل دارم به نتیجه‌ای رسیدی شما

0 پاسخ دهید
22:45:00 1399/11/03
محمد

سلام من تازه وارد هستم اومدم بهاش کار کردم دیدم 500 دلار داخل رفته می خواهم پولم دربیارم اما نمیزاره میگه باید به 2 برسه خیلی استرس دارم

0 پاسخ دهید
23:54:40 1399/11/13
اکبر

سلام خسته نباشی ایا میشه از بایننس تتر وام گرفت ولی بیت کوین خرید یا فروخت؟ من در تریدمارجین با لوریج 3 مقداری بارو کردم ولی وقتی میخوام به قیمت بازار(market) بخرم یا بفروشم فورا فیل میشه و ترید انجام نمیشه. و و قتی میخوام از طریق لیمیت اینکارو بکنم وقتی به قیمت مد نظر میرسه معامله انجام میشه و سریعا در همان قیمت خود سایت معامله را میبنده.به نظر شما مشکل از کجاست

0 پاسخ دهید
14:07:14 1399/11/27
مجتبی انصاری

سلام. در مورد سوال اولتون بله، امکان پذیره. یه مقدار تتر ببرید به حساب مارجین BTCUSDT و یا حساب مارجین کراس... بعد تتر رو وام بگیرید و بعد ترید کنید. در مورد سوال دومتون همچنین چیزی طبیعی نیست و یه جا دارید اشتباه میکنید

0 پاسخ دهید
14:07:14 1399/11/27
مهدی

سلام من ناخواسته ترون فرستادم به یه حسابcroosmargin،ایا میشه برش گردونم اساتید؟

0 پاسخ دهید
22:10:58 1399/12/11
مجتبی انصاری

بله. مجددا با استفاده از Transfer، از والت Cross margin بیارید Spot

0 پاسخ دهید
22:10:58 1399/12/11
الناز

سلام خسته نباشید. موقع borrow کردن میزنه به ازای هرساعت یه مقدار کارمزد ناچیز باید پرداخت کرد. میخواستم بدونم مثلا وقتی زده 0.00625000% کامزد ساعتی کم میشه این پول از پولی که گذاشتم درصد گیری میشه یا از مجموعه پولی که داشتم و قرض گرفتم؟ یعنی از total balance اینقدر درصد ساعتی کم میکنه یا از Account Equity یا از borrowed؟ ممنون

0 پاسخ دهید
12:29:20 1399/12/24
مجتبی انصاری

سلام. درصد از کل پول (مقدار دیپازیت شده + مقدار وام گرفته شده) حساب میشه، یعنی شما اگه وام 10x بگیرید، دو برابر حالت 5x باید به صورت ساعتی کارمزد بدید

0 پاسخ دهید
12:29:20 1399/12/24
نوید فرزین بخت

سلام من یک سوال دارم که با مثال توضیح میدم. من الان 1000 تا ارز FIL رو قرض میگیریم.اگر این ارز 10% قیمتش رشد کنه و من بخوام قرضم رو پس بدم 1000 تا ارز FIL رو قرض گرفتم باید پس بدم درسته؟ پس سود من کجاست؟ هزار تا گرفتم و هزار تا پس دادم.درسته؟ یا اینکه اون 1000 تایی که توی قیمت اولیه قرض گرفتم و توی قیمت دوم پس دادم.تفاوت 1ون 10% برای خود من میشه؟

0 پاسخ دهید
20:39:02 1400/01/10
مجتبی انصاری

سلام. شما باید تتر قرض بگیرید، مثلا 1000 تا. باهاش FIL بخرید به عنوان مثال، و وقتی قیمت FIL رفت بالا، بفروشید و تبدیل به تتر کنید. حالا 1000 تترتون رو پس بدید

0 پاسخ دهید
20:39:02 1400/01/10
رامین حمیدی اذر

برای استفاده از مارجین نوشتین که باید اهراز هویت بشیم که تو ثبت نام نیازی نیست حالا ما اهراز هویت نکردیم و مارجین زدیم و بعدا که میخواییم حساب مارجین رو به معمولی یا همون صرافی انتقال بدیم اونموقع اهراز هویت نیاز هست ؟ چون ایران بلام هست اونموقع هرکی مارجین بزنه یعنی نمیتونه دیگه پولشو برگردونه؟ درسته؟

0 پاسخ دهید
22:46:31 1400/01/13
مجتبی انصاری

سلام. برای مارجین و فیوچرز نیازی به احراز هویت نیست

0 پاسخ دهید
22:46:31 1400/01/13
مصطفی

سلام ببخشید از چ قسمتی دقیق میشه نرخ بهره وام هر ارز رو فهمید مثلا تتر،بیت یا هرکدوم رو ب چ شکل محاسبه میکنه ک درصد ثابت یک ساعته رو بدست بیاریم در کل میشه گفت مقدار ثابتش چن درصد هست.

0 پاسخ دهید
17:10:39 1400/01/17
علی

margin risk greater than 2 can be transferred out from your margin wallet سلام موقع درخواست انتقال این پیام‌دریافت میکنم‌چکار باید بکنم؟

0 پاسخ دهید
22:41:00 1400/01/19
هومن فرزین پور

سلام. واسهTRX رفتم توی مارجین آیزولیتد و درقسمت بارو بجای "تتر" من خود TRX رو بصورت همون ماکزیمم پیشنهاد قرض گرفتم که به موجودی مارجینم اضافه کرد. بعد ی پوزیشن BUYگرفتم و بهم کل مبلغ مارجینم ۱۰٪ سود داد فروختم. حالا در زمان بازپرداخت مبلغ قرضم سیستم ازمن تتر قبول نمیکنه و فقط ترون"TRX" مبخواد تا بازپرداخت تایید بشه! این چه کاریه من کردم عملا باید برم دوباره ترون بخرم که قیمتش ۱۰٪ رشد کرده و بدم به بایننس که درعمل من سودی نسبت بحالت SPOTنکردم فقط کارمزد بیشتر دادم. کجا اشتباه کردم؟ ممنون. اینم بگم موقع قرض گرفتن توی صفحه TRXبودم و سیستم بمن ارز TRX وتتر رو پیشنهاد میداد ومنم TRX رو تایید زدم

0 پاسخ دهید
03:42:23 1400/01/25
مجتبی انصاری

سلام. وقتی شما ترون قرض میگیرید، باید ترون پس بدید. وقتی قصد دارید از سود ترون استفاده چند برابر کنید، باید اول تتر منتقل کنید به مارجین، قرض بگیرید از جنس تتر، ترون بخرید، وقتی ترون رفت بالا بفروشید و تتر کنید، قرضتون به تتر رو پس بدید.

0 پاسخ دهید
03:42:23 1400/01/25
مهیار

سلام وممنون از پاسخ های کاملتون. مثلا من اگر بخواهم ۱۰۰۰۰تتر به حساب مارجین انتقال بدهم وبنا به گفته سایت بایننس ماکسیمم ۱۵۰۰۰ تتر هم وام بگیرم که احتمال ریسکم هم کم باشه وهمه مبلغ رو روی آدا سرمایه گذاری کنم مثلا برای ۶ ماه وتو این ۶ماه مثلا کاردانو ۳برابر شود باتوجه به بهره ساعتی بایننس اینکار منطقی هست یا سود بایننس از افزایش قیمت آدا هم بیشتر خواهد شد؟

0 پاسخ دهید
05:17:32 1400/01/27
مجتبی انصاری

سلام. ببنید درصد کارمزد متغیره و نمیشه حساب کرد. ولی به طور کلی، باز کردن فیوچرز و مارجین در بلندمدت توصیه نمیشه چون رفته رفته کارمزد ازتون کم میشه و این کار ممکنه شما رو متحمل زیان کنه

0 پاسخ دهید
05:17:32 1400/01/27
عبداله کوخردی

سلام من توی مارجین بایننس وام هام فقط بر اساس تتر میگیرم.متاسافته بهره بر اساس bnb برام محسابه میشه.به نظر شما گزینه ایی فعال کردم ک سود وامم bnb شوده؟

0 پاسخ دهید
15:10:08 1400/02/10
مجتبی انصاری

سلام. بله توی قسمت تنظیمات میتونید این آپشن رو فعال یا غیر فعال کنید

0 پاسخ دهید
15:10:08 1400/02/10
سجاد ابراهیمی

سلام وقتتون بخیر میتونم بپرسم چطوری مقدار نرخ بهره محاسبه میشود؟ و اینکه ما ملزم هستیم تا چه زمانی اون رو پرداخت کنیم؟

0 پاسخ دهید
23:22:38 1400/02/11
بهرام رسولی

با سلام من الان در قسمت ACCOUNT EQUITY مبلغ 414$ دارم کل بدهی رو هم تسویه کردم ولی وقتی می خوام ترانسفر کنم هیچی نمیاره مشکل از کجاست

0 پاسخ دهید
13:26:07 1400/02/19
تقی رحیمی

باسلام ، من توصفحه اصلی بایننس گزینه فیوچرز‌را ندارم ، برای ورود به صفحه فیوچرز باید جداگانه بایننس فیوچرز را سرچ کنم ، میخوام بدونم صفحه ای که برام میاد حساب واقعی است یا دمو فیوچرز ...؟؟

0 پاسخ دهید
05:45:03 1400/02/27
شیرین ق

سلام دوستان میخواستم ببینم برای باز کردن آوردر چه خرید و چه فروش آیا مدت زمان روی fee تاثیرگذاره؟وآیامعاملات شامل fee شبانه میشوند؟

0 پاسخ دهید
00:12:14 1400/03/14
مجتبی انصاری

سلام. در مارجین به صورت دوره‌ای کارمزد کم میشه از بالانستون، چه در خرید چه در فروش

0 پاسخ دهید
00:12:14 1400/03/14
امین

سلام آیا در معاملات مارجین بایننس نیاز به احراز هویت هست؟

0 پاسخ دهید
17:35:02 1400/03/25
مجتبی انصاری

سلام. خیر

0 پاسخ دهید
17:35:02 1400/03/25
ملیحه مهرداد

سلام وقت بخیر من درقسمت isolated margin پول دارم 28 دلار و وام هم نگرفتم ولی الان که میخواهم به wallet spot برگردونم نمیذاره ؟ میشه راهنمایی کنید

0 پاسخ دهید
11:54:15 1400/06/18
ملیحه مهرداد

Assets with a value more than 2 times of your total debt can be transferred out of your margin account. وقتی میخواهم 28 دلارم رو از قسمت مارجین ایزولیتد به حساب اسپات منتقل کنم این اخطار را میدهد در صورتی که من وام نگرفتم

0 پاسخ دهید
12:09:24 1400/06/18
وحید رز

سلام ی سوالی که هیچکس نپرسیده بپرسم فرض کنیم من در مارجین تایم ۱۴ روز رو انتخاب کردم و ۱۰۰۰ تتر رو در روز ۱ بارو ک دم حالا در ادامه پول بارو شده رو خرد خرد خرید کردم و حتی در روز ۱۳ بعد از بارو هم خرید داشتم ایا در روز ۱۴ معامله اگر من نبندم خودکار بسته میشه؟ یا اینکه ۱۴ روز بعد از اخرین معتمله رو محاسبه میکنن؟

0 پاسخ دهید
14:56:50 1400/08/25