صرافی بایننس از اتمام خدمت رسانی به کاربران چینی خود خبر داد


بر اساس اطلاعیه صبح امروز صرافی بایننس، حساب‌های کاربران چینی این صرافی به زودی مسدود و بازار OTC مبتنی بر یوان چین هم تعطیل می‌شود.

صبح امروز چهارشنبه، صرافی بایننس با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد که در پی ممنوعیت‌های معامله رمز ارزها که اخیرا از سوی چین اعمال شده، بخش بازار OTC مبتنی بر یوان چین را متوقف خواهد کرد. بایننس که یکی از مراکز اصلی کاربران چینی برای خرید و فروش ارز دیجیتال در سال‌های اخیر بوده، بازار OTC یوان چین خود را از تاریخ 31 دسامبر (10 دی ماه) تعطیل می‌کند.

علاوه بر بازار OTC، صرافی بایننس اعلام کرده که دسترسی تمام کاربران چینی را به پلتفرم خود مسدود و حساب‌های این کاربران را محدود می‌کند:

در صورتی که پلتفرم تشخیص دهد حساب‌های کاربری متعلق به کاربران چینی است، بایننس آن حساب‌ها را به حالت Withdraw-only Mode تبدیل خواهد کرد. کاربران در این حالت فقط قادر به برداشت دارایی‌ها، لغو کردن سفارشات و بستن پوزیشن‌ها خواهند بود.

این حرکت بایننس را می‌توان در ادامه اطلاعیه رقیب اصلی‌اش در چین یعنی صرافی هیوبی دانست. این صرافی اخیرا اعلام کرده بود که علاوه بر تعطیلی بازار OTC مبتنی بر یوان چین، تمامی حساب‌هایی که با هویت چینی احراز هویت شده‌اند را مسدود خواهد کرد.

با توجه به این اقدام بایننس و اقدامات مشابهی که از سوی موسسات و ارائه‌دهندگان خدمات مختلف در قبال کاربران چینی در یک ماه اخیر دیده‌ایم، به نظر می‌رسد که آخرین ممنوعیت‌های رمز ارزی اعمال شده از سوی دولت چین، شدیدترین و جدی‌ترین آن‌ها تا به امروز است.

در واکنش به اطلاعیه بایننس مبنی بر مسدودسازی کاربران چینی و توقف بازار OTC مبتنی بر یوان چین، قیمت ارز دیجیتال این صرافی یعنی رمز ارز BNB  بلافاصله 7 درصد کاهش یافت و از 468 دلار به نزدیکی 432 دلار رسید.

منبع: TheBlockCryptoثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)