شبکه اصلی پالی گان با سیستم کیف پول بایننس یکپارچه شد


صرافی بایننس با ادغام کیف پول پالی گان (Polygon) یا متیک سابق (MATIC) توانسته است بخشی از خلاءهای موجود در حوزه ارز دیجیتال را برطرف کند.

بر اساس اطلاعیه منتشر شده از سوی بایننس (Binance)، شبکه اصلی پالی گان (متیک سابق) به طور کامل با پلتفرم کیف پول این صرافی ادغام شده است. از این پس، معامله‌گران صرافی Binance می‌توانند در حالی که با برنامه‌های غیر متمرکزی (DApps) همچون بالانسر (Balancer)، سوشی سواپ (SushiSwap)، آوه (AAVE) و موارد دیگر ارتباط برقرار می‌‎کنند، به واریز و برداشت MATIC از طریق حساب‌های بایننس خود بپردازند.

مزایای ادغام پالی گان در کیف پول صرافی بایننس

این ادغام سبب می‌شود تا معامله گران بتوانند بدون استفاده از بریج بلاک چین فعلی پالی گان، از DAppهای ذکر شده به صورت کارآمد و ارزان بهره ببرند. باوجود اینکه این اطلاعیه به طور ویژه و خاص بر روی توکن اصلی متیک متمرکز است، صرافی بایننس همچنان از واریز و برداشت توکن متیک در قالب استانداردهای ERC20 ،BEP2 و BEP20 نیز پشتیبانی خواهد کرد.

پلتفرم معاملاتی ارز دیجیتال بایننس جدیدترین ادغام پالی گان را رقم زد. شایان ذکر است که این شبکه پیش‌تر نیز به همین منظور با صرافی هیوبی (Huobi)، والت کوین بیس (Coinbase Wallet) و سایر نهادها همکاری کرده است. همچنین راه حل مقیاس‌پذیری توسط سرویس‌های مختلف اتریوم محور مانند متاماسک (Metamask) و Infura پشتیبانی می‌شود.

کاربران برنامه‌های غیر متمرکز با صبر و حوصله فراوان منتظر اتریوم 2 هستند تا بسیاری از مسائل مقیاس‌پذیری آن را برطرف کند. با این وجود، در حال حاضر به نظر می‌رسد که پالی گان می‌تواند این خلأ را پر کند و یکپارچه‌سازی آن با کیف پول های بایننس، گام نخست است. این شبکه این امکان را به توسعه‌دهندگان می‌دهد تا برای تمام DAppهای خود سایدچین‌های (زنجیره‌های جانبی) منحصر به فردی بسازند؛ این امر ممکن است قابلیت‌های رشد لازم را برای پذیرش انبوه فراهم کند.

درحال حاضر توسعه‌دهندگان نیز مشغول بهره‌گیری از این قابلیت‌ها هستند. همانطور که پیشتر اعلام شد، پالی گان (Polygon) به صنعت گیمینگ غیر متمرکز و NFT ورود می‌کند و حال نیز اخیرا به جهت توسعه بازی‌های غیر متمرکز با بهره‌گیری از توکن غیر قابل تعویض (NFT)، استودیوهای Polygon را تاسیس کرده است.

جدای از مسئله یکپارچه‌سازی شبکه اصلی پالی گان با صرافی بایننس، موضوعات و قضایای مربوط به این صرافی اندکی مبهم‌تر شده است. به تازگی بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال جهان در کشور مالزی ممنوع شده است؛ این صرافی 14 روز فرصت دارد تا فعالیت‌های خود را در این منطقه متوقف کند. دیروز نیز علیرغم کاهش محدودیت‌های برداشت توسط Binance و معرفی ابزارهای گزارش مالیاتی، صرافی بایننس معاملات آتی و مشتقه ارزهای دیجیتال را روی اروپا بست.

منبع: CoinTelegraphثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)