تحلیل قیمت بایننس کوین؛ احتمال رشد قیمت تا 560 دلار وجود دارد


همزمان با اعلام خبر راه‌اندازی صندوق سرمایه‌گذاری بلاک چینی بایننس با بودجه یک میلیارد دلار، قیمت بایننس کوین روی مدار رشد قرار گرفته است.

با شکل‌گیری یک الگوی کلاسیک صعودی در نمودار قیمت بایننس کوین (BNB) و ادامه رشد انفجارگونه این کوین، انتظار می‌رسد که روند به سمت قیمت هدف ۵۶۰ دلار حرکت کند.

این الگوی کلاسیک که با عنوان فنجان و دسته شناخته می‌شود، وقتی شکل می‌گیرد که تغییرات در نمودار قیمتی، روندی Uمانند (شبیه به یک فنجان) را تشکیل بدهد. این شکل Uمانند در ادامه به یک کانال نزولی (دسته فنجان) ختم می‌شود. به طور معمول اگر روند قیمتی به گونه‌ای دنبال شود که شکست در بالای این دسته رخ دهد، انتظار می‌رود که قیمت به سطوح بالاتر صعود کند. معمولاً در این الگو، قیمت هدف می‌تواند به اندازه عمق فنجان به سمت بالا رشد کند.

به نظر می‌رسد که قیمت بایننس کوین، الگویی را مشابه با الگوی کلاسیک دسته و فنجان تشکیل داده است. علاوه بر این، تازه‌ترین رالی این کوین که با افزایش حجم معاملات آن همراه شده، قیمت را به بالای دسته فنجان سوق داده و این احتمال ادامه روند صعودی را تقویت می‌کند.

قیمت بایننس کوین

در نتیجه، انتظار می‌رود که رالی صعودی بایننس کوین همچنان ادامه پیدا کند و با شکست کانال نزولی دسته فنجان به سمت هدف قیمتی ۵۶۰ دلار حرکت کند. اگر چنین اتفاقی رخ ندهد و قیمت به زیر مقاومت فنجان (تقریباً سطح ۴۳۷ دلار) سقوط کند، احتمال دارد روند صعودی احتمال مختل شود.

مبانی بنیادین قیمت بایننس کوین

روند صعودی اخیر بایننس کوین پس از آن رخ داد که صرافی بایننس از راه‌اندازی یک صندوق سرمایه‌گذاری یک میلیارد دلاری برای شتابدهی پذیرش زنجیره هوشمند بایننس در صنعت رمز ارزها خبر داد. مطابق با خبرها قرار است ۳۰۰ میلیون دلار از بودجه این صندوق به پروژه‌هایی اختصاص پیدا کند که در بستر بایننس اسمارت چین پیاده می‌شوند.

به‌طور معمول، معامله‌گران رویدادها و خبرهای این چنینی مربوط به یک پروژه بلاک چینی را عاملی مثبت برای دارایی بومی آن قلمداد می‌کنند. چنین رویدادهایی توسعه‌دهندگان را ترغیب می‌کند تا پروژه‌های جدیدی را در بستر دفترکل‌های عمومی یا خصوصی اختصاصی توسعه بدهند و این باعث افزایش تقاضا برای توکن‌های بومی این پروژه‌ها می‌شود.

برای نمونه، در اوایل ماه اکتبر (اوایل مهرماه)، سولانا که یک پروتکل بلاک چینی لایه پایه است، از اختصاص ۵ میلیون دلار پاداش به توسعه‌دهندگانی خبر داد که در هکاتون جهانی این پروتکل موسوم به Ignition شرکت می‌کنند. انتشار این خبر باعث شد تا بهای توکن بومی سولانا یعنی SOL تا ۳۵ درصد افزایش پیدا کند.

به نظر می‌رسد که بایننس کوین نیز در حال طی روندی است که پیش‌تر برای سولانا اتفاق افتاد. داده‌های پلتفرم تحلیلی سنتیمنت (Santiment) هم نشان می‌دهد که انباشت بایننس کوین در کیف پول‌ها به میلیون‌ها دلار بالغ شده است. آن‌طور که پیداست، نهنگ‌های بایننس کوین، ۴۱۲ هزار از این کوین را طی دو هفته گذشته خریداری کرده‌اند و بیش از ۸.۷ درصد به موجودی خود از این کوین افزوده‌اند.

قیمت بایننس کوین

گفتنی است که به رغم هشدارهای نهادهای نظارتی، انباشت بایننس کوین در میان سرمایه‌گذاران ثروتمند، روندی افزایشی را طی کرده است.

علاوه بر این، بایننس همچنان سایه تهدید چندین نهاد نظارتی را در ایالات متحده، بالای سر خود احساس می‌کند؛ اتفاقی که باعث شده چند صندوق پوششی از جمله تایر کپیتال (Tyr Capital) و ARK36 معاملات خود را در این صرافی کاهش دهند یا به طور کامل متوقف کنند.

منبع: Cointelegraphثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)