فعالیت صرافی بایننس در مالزی هم ممنوع شد


کمیسیون اوراق بهادار مالزی فعالیت‌های بایننس در این کشور را ممنوع کرد و از این صرافی خواست طی 14 روز، خدمات خود در مالزی را متوقف کند.

در ادامه ممنوعیت‌ها و مشکلات پیش آمده از سوی کشورهای مختلف، مالزی نیز تمامی فعالیت‌های صرافی بایننس در این کشور را ممنوع اعلام کرد. بر اساس اعلامیه منتشر شده در روز جمعه، کمیسیون اوراق بهادار (SC) مالزی، بایننس را توبیخ کرد و خواستار توقف کلیه فعالیت‌های مرتبط با آن در این کشور شد.

کمیسیون اوراق بهادار مالزی اظهار داشته که علی رغم هشدارهای قبلی، صرافی بایننس همچنان فعالیت خود را در این کشور ادامه داده است. در واقع، تیرماه 99 بود که اعلام شد صرافی Binance اجازه فعالیت در کشور مالزی را ندارد. این کمیسیون با انتشار یک “فهرست هشدار به سرمایه گذار”، چندین صرافی رمز ارزی را معرفی کرده که بدون دریافت مجوز از نهادهای ذی‌ربط در مالزی، به فعالیت خود در این کشور ادامه می‌دهند.

فرصت 14 روزه صرافی بایننس برای توقف فعالیت در مالزی

بر این اساس، صرافی بایننس 14 روز مهلت دارد تا پیرو این اطلاعیه، کلیه فعالیت‌های خود برای شهروندان این کشور را تعلیق کند. به عنوان مثال، باید وبسایت این صرافی، برنامه‌های تلفن همراه و هرگونه کمپین رسانه‌ای برای خدمات این صرافی در مالزی متوقف شود.

در اطلاعیه مذکور مقرر شده که مدیر عامل بایننس یعنی چانگ پنگ ژائو، باید شخصا نسبت به رعایت کلیه این دستورات اطمینان حاصل نماید. همچنین کمیسیون اوراق بهادار مالزی از شهروندان این کشور خواسته تا از انجام هرگونه معامله در صرافی‌های رمز ارزی غیر قانونی خودداری کنند. یکی از مقامات صرافی بایننس در واکنش به این موضوع گفت:

صرافی Binance رویکرد مشارکتی برای همکاری با قانون‌گذاران و تنظیم‌کنندگان کشورهای مختلف در جهت‌دهی به این صنعت در حال ظهور دارد و ما تعهدات مربوط به این مسائل را بسیار جدی می‌گیریم. به صورت پیوسته در حال تغییر سیاست‌ها، قوانین و مقررات خود در این فضای جدید هستیم.

مالزی تنها کشوری نیست که اخیرا هشدارهایی را در مورد فعالیت صرافی بایننس منتشر کرده و حتی فعالیت‌های این صرافی رمز ارزی پیشرو را ممنوع کرده است. به نظر می‌رسد که با موج تازه‌ای از هشدارها، تحقیقات و ممنوعیت‌های اعمال شده، صرافی بایننس زیر ذره‌بین نهادهای نظارتی در سرتاسر دنیا قرار گرفته است.

اخیرا بایننس در ایتالیا نیز با مشکل مواجه شد و مقامات رسمی این کشور درباره فعالیت‌های این صرافی ارز دیجیتال و ارائه خدمات سرمایه‌گذاری به شهروندان خود هشدار دادند. جدای از ایتالیا، کشورهایی همچون آلمان، لهستان، ژاپن، تایلند، سنگاپور، ایالات متحده امریکا و انگلیس نیز هشدارهایی پیرامون فعالیت صرافی بایننس صادر کرده‌اند.

با این حال، بنا بر اظهارات چانگ پنگ ژائو، مدیر عامل بایننس، این صرافی به نوبه خود در حال انجام اقداماتی برای بهبود وضعیت پیش آمده است. به گفته ژائو، بایننس تبدیل به یک موسسه مالی قانون گذاری شده می‌شود و با ناظران در سرتاسر دنیا تعامل خواهد کرد. در اولین گام از این اقدامات، سقف برداشت بایننس برای کاربرانی که سطح حساب کاربری خود را به Basic ارتقاء داده‌اند، به 0.06 بیت کوین در شبانه‌روز کاهش یافت.

علاوه بر این، به جهت مقابله با ایجاد مشکلات بیشتر و حل مسائل قبلی، صرافی بایننس معاملات آتی و مشتقه ارزهای دیجیتال را روی اروپا بست.

منبع: CoinTelegraph


برچسب ها: صرافی بایننس

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)