بزرگترین توکن سوزی دلاری BNB توسط صرافی بایننس انجام شد


صرافی بایننس بیش از نیم میلیارد دلار از توکن‌های BNB را از گردش بازار خارج کرد تا رکورد بزرگترین توکن سوزی دلاری بایننس کوین شکسته شود.

صرافی بایننس (Binance) روز دوشنبه اعلام کرد که نزدیک به 1.4 میلیون توکن BNB (با احتساب قیمت فعلی این رمز ارز، 640 میلیون دلار برآورد می‌شود) در بزرگترین فرآیند توکن سوزی (Token Burning)‌ این ارز دیجیتال از گردش بازار خارج شده است.

به فرایند حذف دائمی یک توکن رمز ارزی از گردش بازار، توکن سوزی می‌گویند. توکن سوزی کاهش عرضه و در نتیجه افزایش بالقوه قیمت رمز ارز را در پی دارد. زمانی که صرافی ارز دیجیتال بایننس در سال 2017 توکن BNB را راه اندازی کرد، این پلتفرم رمز ارزی متعهد شد که در مجموع 100 میلیون واحد BNB یا به عبارتی 50 درصد از کل عرضه خود را بسوزاند. لازم به ذکر است که 40 درصد از عرضه توکن BNB در ابتدا به تیم Binance اختصاص یافت.

آخرین فرآیند Token Burning این صرافی که هفدهمین توکن سوزی سه ماهه توکن BNB به حساب می‌آید، بزرگترین رکورد توکن سوزی توکن BNB از نظر دلاری است؛ زیرا قیمت توکن BNB در سه ماهه سوم سال میلادی، از حدود 305 دلار به حدود 480 دلار رسید و توانست 58 درصد افزایش قیمت را تجربه کند.

با استناد بر گزارش The Block Research، این شرکت تا به امروز 16.60 درصد از عرضه توکن BNB را سوزانده است. صرافی رمز ارزی بایننس هر سه ماه یکبار توکن BNB را بر اساس حجم معاملات سه ماهه پیشین آن می‌سوزاند.

توکن سوزی بایننس و BNB

منبع: TheBlockCryptoثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)