شانزدهمین توکن سوزی بایننس کوین (BNB) با موفقیت انجام شد


با وجود اینکه طی شانزدهمین توکن سوزی بایننس کوین، 1.3 میلیون واحد رمز ارز BNB سوزانده شد، اما این کار تاثیری روی قیمت این ارز دیجیتال نداشت.

صرافی ارز دیجیتال بایننس اعلام کرد که شانزدهمین توکن سوزی رمز ارز خود یعنی بایننس کوین (BNB) را با موفقیت انجام داده است. طی این توکن سوزی، 1.3 میلیون واحد ارز دیجیتال BNB به ارزش تقریبی 393 میلیون دلار برای همیشه از چرخه در گردش این توکن حذف شد.

شایان ذکر است که بر اساس برنامه‌های بزرگترین صرافی دنیا بر اساس حجم معاملات، کل رمز ارزهای BNB موجود در نهایت به 100 میلیون واحد خواهد رسید. بدین منظور، بایننس در ابتدا اعلام کرد که به صورت فصلی 20 درصد از درآمد خود را صرف بازخرید بایننس کوین و سوزاندن آن‌ها می‌کند. اما این تصمیم از تابستان سال گذشته تغییر یافت و در عوض، صرافی Binance اعلام کرد که بر اساس حجم معاملات پلتفرم مبادلاتی رمز ارز-رمز ارز خود اقدام به توکن سوزی BNB خواهد نمود:

هر فصل، توکن سوزی ارز دیجیتال بایننس کوین (BNB) بر اساس حجم معاملات رمز ارز-رمز ارز انجام خواهد شد و این کار تا زمانی که نیمی از عرضه کل این توکن سوزانده شود، ادامه خواهد یافت.

در سه ماهه نخست سال 2021، توکن سوزی بایننس کوین از لحاظ ارزش رمز ارزهای BNB سوزانده شده رکوردشکنی کرد. سم بنکمن فراید (Sam Bankman-Fried)، مدیر صرافی FTX، با اشاره به ارزش 595 میلیون دلاری رمز ارزهای بایننس کوین سوزانده شده در سه ماهه نخست سال 2021 تخمین زد که درآمد بایننس در آن سه ماهه، 750 میلیون دلار بوده است.

با توجه به سرعت توکن سوزی بایننس کوین، به نظر می‌رسید که حدودا 27 سال طول خواهد کشید تا نیمی از رمز ارزهای BNB سوزانده شوند. اما این صرافی با اشاره به این موضوع، اذعان کرد که به دنبال افزایش سرعت برنامه توکن سوزی بایننس کوین است.

آیا شانزدهمین توکن سوزی بایننس روی قیمت تاثیر داشت؟

توکن سوزی و حذف رمز ارزهای BNB در گذر زمان باعث می‌شود تا ارز دیجیتال صرافی بایننس، کمیاب‌تر شود. در حالی که این اقدام معمولا منجر به صعود قیمت می‌شود، اما قیمت بایننس کوین به شانزدهمین توکن سوزی خود واکنش خاصی نشان نداد و رمز ارز BNB همچنان در نزدیکی سطح 300 دلار خرید و فروش می‌شود.

شانزدهمین توکن سوزی بایننس

با این حال، بایننس کوین همچنان یکی از بهترین ارزهای دیجیتال در سال 2021 به لحاظ عملکرد قیمتی بوده است. علی رغم افت 56 درصدی ارزش BNB در جریان سقوط اخیر بازار، این ارز دیجیتال همچنان 753 درصد بالاتر از قیمت آغازین خود در سال 2021 معامله می‌شود.

منبع: U.Todayثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)