معرفی بهترین کیف پول های ایاس (EOS) در سال 2020


ارز دیجیتال EOS یا به عبارتی ایاس ، قبلا جزء بلاکچین اتریوم بود و اخیرا هم اعلام کرده که مین‌نت آن قرارا است اجرایی شود و دیگر به شبکه اتریوم و لایه‌های زیرین آن وابسته نیست. بنابراین بعد از این اتفاق EOS دیگر به کیف پول های ERC20 وابسته نیست و مجموعه کیف پول های خاص خودش را دارد. پس اگر به دنبال بهترین کیف پول ها برای نگهداری ارز دیجیتال EOS هستید، این مقاله را بخوانید.

ارز ایاس، بهترین بلاکچین غیرمتمرکز را دارد که رقم دلاری معاملات هفتگی آن به 480 میلیون دلار میرسد.

تنها نکته این ارز دیجیتال این است که پیش از اینکه بخواهید از برخی والت های آن استفاده کنید، ابتدا باید حساب کاربری EOS باز کنید. این حساب باید دارای یک نام 12 کاراکتری باشد که در بلاکچین ذخیره شود. این حساب بسته به نوع کانفیگ مجوزها، توسط یک نفر یا گروهی از افراد میتواند مدیریت شود. بنابراین برای انتقال یا ایجاد هر تراکنش معتبری در بلاکچین EOS، به این حساب نیاز دارید. در انتهای این مقاله، نحوه باز کردن حساب کاربری را هم برایتان توضیح میدهیم.

البته قبل از اینکه به موضوع تعیین بهترین کیف پول برای EOS بپردازیم، پیشنهاد میکنیم ابتدا با انواع کیف پول های سخت افزاری یا سرد و کیف پول های نرم افزاری یا گرم آشنا شوید.

بهترین کیف پول های EOS در سال 2020

  • فری والت – Free Wallet
  • اینفینیتو ای‌او‌اس والت – Infinito EOS Wallet
  • گری‌مس ای‌او‌اس وتر مالت – GreyMass EOS Voter Wallet
  • لومی والت – Lumi Wallet
  • سیمپل ای‌او‌اس والت – SimpleEOS Wallet
  • اسکتر ای‌او‌اس والت – Scatter EOS Wallet
  • آی‌ام توکن والت – imToken Wallet

فری والت – Free Wallet

کیف پول EOS فری والت

نزدیک به 90% افراد از کلیدهای خصوصی‌شان بکاپ نمیگیرند و اکثرشان هم رمزعبورشان را فراموش میکنند. فری والت یکی از کیف پول های امن موبایل و وب برای نگهداری EOS است که قابلیت فریز (freeze) کردن حساب را دارد که درصورت گم کردن موبایل‌تان میتوانید در دستگاه دیگری به آن دسترسی پیدا کنید. این کیف پول چند ارزی است که برای محافظت بیشتر از دارایی‌های شما تائید حساب از طریق شماره تلفن و آدرس ایمیل هم در آن وجود دارد.

اکثر کیف پول های ایاس قابلیت وارد کردن آن را به تنهایی دارند چراکه ساخت حساب کاربری EOS رایگان نیست. اما فری والت جزء آن دسته از کیف پول هاست که به شما یک حساب رایگان ایاس به همراه یک memo میدهد.

تنها مشکل فری والت این است که یک کیف پول کاستدی یا حضانتی است. بنابراین با استفاده از این والت، شما نمیتوانید به کلیدهای خصوصی‌تان دسترسی داشته باشید.

برای دانلود فری والت از سایت رسمی آن روی لینک مربوطه کلیک کنید.

اینفینیتو ای‌او‌اس والت – Infinito EOS Wallet

کیف پول EOS اینفینیتو

کیف پول اینفینیتو ازجمله کیف پول‌هایی است که حداکثر بهره‌بری از ارزهای دیجیتال را به شما میدهد. هدف این والت این است که اکوسیستمی از خدمات بلاکچین شامل صرافی، خدمات احراز هویت مشتری و دیگر سرویس‌های کسب و کار مبتنی بر بلاکچین را بسازد.

اینفینیتو والت که تنها دارای نسخه موبایل است، بخش مهمی از شرکت Infinity Blockchain Labs Europe و هدف اصلی آن رسیدن به جایگاه اول بهترین کیف پول‌های جهان است.

برای دانلود کیف پول اینفینیتو از وبسایت رسمی آن روی لینک مربوطه کلیک کنید.

گری‌مس ای‌او‌اس وتر والت – GreyMass EOS Voter Wallet

کیف پول EOS گری مس

هدف گری‌مس این است که افراد بیشتری را با EOS آشنا کند. این والت متن باز است و بهترین ویژگی آن، این است که کلیدهای شما با استفاده از AES-256 کد گذاری شده و درون خود دستگاه ذخیره میشوند. این والت به شما اجازه میدهد که به تولید کنندگان بلاک رای دهید، که یکی از جنبه‌های مهم مین‌نت یا شبکه اصلی EOS است.

برای دانلود کیف پول گری‌مس ایاس روی لینک مربوطه کلیک کنید.

لومی والت – Lumi Wallet

کیف پول EOS لومی والت

لومی والت تقریبا تازه به دنیای ارزهای دیجیتال عرضه شده و هدف اصلی آن یکپارچگی فرایند وتینگ یا همان رای گیری و ایجاد قابلیت رای دهی به تولید کنندگان بلاک‌هاست. این شرکت با ماینرگیت (MinerGate) که یکی از استخرهای استخراج بزرگ است همکاری کرده و تمرکز آنها بر روی همکاری در اقتصاد EOS است.

درحال حاضر ارز دیجیتال ایاس در شرف تغییرات بزرگی ازجمله اضافه کردن یک مرورگر کیف پول است. هدف کیف پول لومی این است که هم برای مبتدیان و هم حرفه‌ای های این حوزه مناسب باشد. بنابراین توسعه دهندگان این والت دائما روی کدهای آن کار میکنند. نسخه‌های اندروید و iOS موبایل این والت در گوگل پلی و اپ استور در دسترس است.

برای دانلود لومی والت از سایت رسمی آن روی لینک مربوطه کلیک کنید.

سیمپل ای‌او‌اس والت – SimpleEOS Wallet

کیف پول EOS سیمپل simple

SimpleEOS صرفا برای اکوسیستم EOS ساخته شده و کاملا با ویژگی‌های موجود در نرم افزار EOS.IO یکپارچه است. نسخه‌های دسکتاپ این کیف پول برای ویندوز، مک و لینوکس در دسترس است که آن را به یکی از بهترین کیف پول ها برای EOS تبدیل میکند. علاوه بر این، درهنگام استفاده از این کیف پول، کنترل کلیدهای خصوصی برعهده شخص شماست.

برای دانلود کیف پول سیمپل EOS روی لینک مربوطه کلیک کنید.

اسکتر ای‌او‌اس والت – Scatter EOS Wallet

کیف پول EOS اسکتر Scatter

اسکتر کیف پولی است که علاوه بر نسخه‌ی دسکتاپ، افزونه مرورگر آن هم در دسترس است. این والت به شما اجازه میدهد که معاملات و تراکنش‌های EOS را از طریق نسخه وب و با استفاده از کلیدهای خصوصی در خود بلاکچین امضا کنید، بدون اینکه نیاز باشد این کلیدهای خصوصی را در اختیار شخص خاصی قرار دهید.

برای دانلود اسکتر والت EOS رو لینک مربوطه کلیک کنید.

آی‌ام توکن والت – imToken Wallet

کیف پول EOS ایم توکن imToken

آی‌ام توکن بزرگترین کیف پول اتریوم در دنیاست که درحال حاضر نزدیک به 6 میلیون کاربر دارد و تقریبا 10%معاملات اتریوم از طریق آن انجام میگیرد. این والت چند وقتی است که پشتیبانی از ارزهای دیجیتال دیگری ازجمله EOS، بیت کوین و… را به والت خود اصافه کرده است. در این کیف پول با پرداخت مقداری اتریوم به عنوان کارمزد، میتوانید کیف پول EOS خودتان را بسازید. حتی اگر 3 واحد توکن TFT هم داشته باشید میتوانید به صورت رایگان کیف پول ایاس خودتان را بسازید. این ویژگی‌ها باعث شده تا این والت را در لیست بهترین کیف پول ها برای نگهداری EOS قرار دهیم.

برای دانلود کیف پول آی‌ام توکن روی لینک مربوطه کلیک کنید.

نحوه باز کردن حساب کاربری EOS

خب همانطوری که پیشتر گفتیم، در برخی از والت‌ها، برای استفاده از اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز EOS به یک حساب کاربری نیاز دارید. در این حساب اطلاعات پایه‌ای بلاکچین عمومی مثلا نام حساب، مالک حساب یا تعداد توکن‌های آن، ذخیره میشود.

نحوه کارکرد EOS بدین صورت است که تنها از طریق حساب کاربری که از قبل وجود دارد میتوانید یک حساب جدید بسازید. همچنین به هنگام ساخت حساب لازم است که یک مقدار مشخصی توکن EOS برای انجام معاملات استیک کرده و مقداری RAM برای ذخیره اطلاعات بخرید. اما نگران نباشید، همه این مراحل را به صورت کامل برای‌تان توضیح میدهیم.

کلیدها

یک حساب EOS توسط حداقل یک جفت کلید کنترل میشود. به اینها جفت کلید گفته میشود چراکه هم شامل یک کلید خصوصی است که باید آن را پنهان نگه‌دارید و هم یک کلید عمومی برای شناسایی شما باید با دیگران به اشتراک بگذارید.

حالا مثلا برای ساخت حساب کاربری EOS در اسکتر (Scatter) دو راه دارید: یکی اینکه اگر هنوز هیچ حساب EOSی ندارید، بهتر است از یک سرویس خارجی که کلیدهای آن توسط Scatter تولید میشوند استفاده کنید. راه دوم این است که اگر حساب EOS دارید و به دنبال ساخت یک حساب دیگر هستید، بهتر است از سرویس “makeaccounts” اسکتر استفاده کنید.

روش اول: استفاده از یک سرویس خارجی (صرافی)

ابتدا کیف پول اسکتر را باز کرده و از منوی سمت چپ “Wallet” را انتخاب کنید.

حالا در صفحه باز شده روی “generate Key” کلیک کنید تا کلیدهای شما ایجاد شوند.

حالا در صفحه باز شده چون قرار است کلیدهای EOS را داشته باشید، “EOSIO” را انتخاب کنید.

در صفحه بعدی میتوایند کلیدهای ایجاد شده را هم به صورت فایل تکست و هم به صورت کیف پول کاغذی داشته باشید. پیشنهاد ما این است که هردوی این گزینه‌ها را انتخاب کنید.

حالا روی “Create One Now” کلیک کرده و اسمی برای حسابتان انتخاب کنیدو همانطور که پیشتر گفتیم این اسم باید حداقل 12 کاراکتر طول داشته باشد.

بعد از اینکه حساب‌تان را میسازید، برای اینکه نام‌تان در بلاکچین EOS ذخیره شود باید مقداری کارمزد بپردازید. میتوانید این کار را از طریق یک صرافی انجام دهید. فقط حواستان باشد که memo ایجاد شده را حتما ذخیره کنید چراکه بدون آن وجوه شما عملا گم میشود.

روش دوم: استفاده از سرویس “makeaccounts

نکته : فقط در صورتی که از قبل یک حساب EOS داشته باشید میتوانید از این روش استفاده کنید.

از گوشه پایین سمت چپ صفحه هوم والت، “Add Key” و سپس “EOS Account” را انتخاب کنید. در صفحه باز شده گزینه آخر “Create a New ESO Account” را انتخاب کنید.

در نهایت نام حساب جدید را انتخاب کرده و هزینه کارمزدهای آن را پرداخت کنید.

در نهایت روی گزینه “Allow” کلیک کنید.


برچسب ها:

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)