آموزش کامل بازی اکسی اینفینیتی AXS ؛ چطور Axie Infinity بازی کنیم؟


در این مقاله می‌خواهیم تا با نحوه نصب و مراحل شروع، ثبت نام و دانلود Axie آشنا شویم و در ادامه یاد می‌گیریم که چگونه اکسی اینفینیتی بازی کنیم.

اکسی اینفینیتی (Axie Infinity) دنیای دیجیتالی از موجوداتی خیالی به نام اکسی (Axie) است که در آن بازیکنان می‌توانند علاوه بر پرورش آن‌ها، به جنگ اکسی‌های دیگران بروند و همچنین آن‌ها را با هم دادوستد کنند.  در این مقاله می‌خواهیم تا شما را با مراحل خریداری اکسی‌ها، دانلود اپلیکیشن بازی اکسی اینفینیتی و راه‌اندازی یک کیف پول دیجیتال ویژه این بازی آشنا کنیم.

اکسی آبی

آغاز کار با بازی‌های مبتنی بر بلاک چین

بازی اکسی مبتنی بر یک اقتصاد باز و کاربرپایه است که به بازیکنان اجازه می‌دهد تا بتوانند بدون هیچ‌گونه دردسری، دارایی‌های درون‌برنامه‌ای خود را با هم دادوستد کنند. برای این منظور، دارایی‌ها در بازی اکسی در قالب توکن‌های مختلف عرضه شده‌اند.

کیف پول متامسک

کاربران برای ذخیره‌سازی این توکن‌ها باید دارای یک کیف پول دیجیتال باشند. توصیه ما بر این است که حتماً از کیف پول متامسک استفاده کنید. متاسک را هم می‌توان روی دسکتاپ و هم روی موبایل، نصب و راه‌اندازی کرد. البته کاربران موبایل می‌توانند از کیف پول تراست والت هم روی سیستم عامل اندروید استفاده کنند؛ اما این کیف پول، فاقد مرورگر روی سیستم عامل iOS است.

هیولاهای اکسی

بارگذاری و نصب کیف پول متامسک، بسیار ساده و سریع است و انجام آن شاید یک دقیقه به طول بینجامد. یادتان نرود که حتمأ ۱۲ کلمه یادیار کیف پول خود را در جایی یادداشت و در محلی امن نگهداری کنید.

ساخت حساب کاربری اکسی با والت رونین (Ronin)

رونین والت گزینه محبوب کاربران برای استفاده از اکسی اینفینیتی است. در ادامه، ساخت حساب کاربری اکسی با والت رونین را گام به گام آموزش می‌دهیم.

۱- یک حساب کاربری در بازی اکسی اینفینیتی بسازید

به صفحه بازارگاه اکسی یا Axie Marketplace بروید و روی لاگین در قسمت بالا و سمت چپ صفحه کلیک کنید.

بازارگاه اکسی اینفینیتی

از شما پرسیده می‌شود که می‌خواهید با متامسک وارد شوید یا ایمیل و گذرواژه. در اینجا گزینه ورود با متامسک را انتخاب کنید.

ورود به بازی اکسی اینفینیتی

در ادامه، صفحات مربوط به متامسک، پیش روی شما ظاهر می‌شوند که به ترتیب باید روی گزینه‌های Next و Connect و Sign کلیک کنید. تا اینجای کار، لازم به پرداخت هیچ هزینه‌ای در قالب اتریوم نیست.

اتصال متامسک به اکسی

اکنون شما به سادگی هرچه تمام‌تر دارای یک حساب کاربری در بازی اکسی اینفینیتی هستید. با این حال، هنوز کار تمام نشده است. حالا باید نامی برای خود انتخاب کنید.

بازی اکسی اینفینیتی

۲- ایمیل و گذرواژه خود را وارد کنید

جایی در وسط داشبورد، دکمه‌ای برای تنظیم ایمیل و گذرواژه وجود دارد. روی آن کلیک و ایمیل و گذرواژه خود را در محل‌های مربوطه وارد کنید.

بازی اکسی اینفینیتی

در ادامه، یک کد تأییدیه به ایمیل شما ارسال می‌شود. آن را کپی و در کادر مربوطه وارد کنید و در انتها کلید تأیید را فشار دهید.

بازی اکسی اینفینیتی

۳- یک کیف پول رونین برای خود بسازید

رونین درواقع یک زنجیره جانبی است که از سوی اسکای ماویس (Sky Mavis)، شرکت سازنده اکسی اینفینیتی، توسعه و راه‌اندازی شده است. تمامی فعالیت‌ها و تراکنش‌های بازی اکسی در این کیف پول، ثبت و ضبط می‌شود. برای کار با این کیف پول باید ابتدا یک حساب برای خود بسازید. افزونه والت رونین را می‌توانید در این لینک پیدا کنید.

در داشبورد اصلی، سراغ بخش کیف پول‌ها یا Wallets بروید و در قسمت فعالسازی کیف پول رونین یا Activate Ronin Wallet روی گزینه نصب کیف پول رونین (Install Ronin Wallet) کلیک کنید.

بازی اکسی اینفینیتی

در ادامه، شما به صفحه افزونه والت رونین در وب‌استور گوگل کروم هدایت می‌شوید. سپس در مرورگر خود روی گزینه Add کلیک کنید.

رونین والت

پس از تکمیل نصب، روی افزونه رونین و در ادامه روی گزینه شروع (Get Started) کلیک کنید. پس از طی تمامی مراحل یادشده، افزونه رونین را در میان دیگر افزونه‌های کروم بیابید و آن را برای دسترسی سریع‌تر در بخش بالا و سمت راست مرورگر، سنجاق کنید.

بازی اکسی اینفینیتی

اگر هم پیش‌تر کیف پول رونین داشته‌اید، می‌توانید در این قسمت، آن را وارد کنید. در این حالت، نباید روی گزینه I’m new. Let’s get set up! کلیک کنید.

بازی اکسی اینفینیتی

 

راه‌اندازی و ساخت یک کیف پول رونین را می‌توان به سادگی هرچه تمام‌تر در سه مرحله انجام داد:

 1. ساخت گذرواژه
 2. کپی و یادداشت کلمات یادیار در جایی امن
 3. تأیید کلمات یادیار

وقتی گذرواژه مدنظر خود را در محل مربوطه وارد کردید، روی گزینه ایجاد کیف پول (Create Wallet) کلیک کنید.

بازی اکسی اینفینیتی

در ادامه، نوبت به کلمات یادیار می‌رسد. یادتان نرود که این کلمات، کلید دسترسی به دارایی‌هایتان هستند. پس آن‌ها را در جایی امن و به‌صورت غیربرخط یادداشت و نگهداری کنید.

هرگز کلمات یادیار خود را به کسی نگویید و آن‌ها را در اختیار فرد دیگری قرار ندهید؛ حتی تیم گردانندگان بازی اکسی اینفینیتی. اگر این کلمات را گم کنید، دسترسی خود را به دارایی‌هایتان در بازی اکسی اینفینیتی را از دست می‌دهید. بدانید که اگر کسی کلمات یادیار شما را در اختیار داشته باشد، می‌تواند کنترل دارایی‌هایتان را بدون کوچک‌ترین زحمتی در اختیار بگیرد، پس از نگهداری امن آن‌ها غافل نشوید.

بازی اکسی اینفینیتی

در ادامه، کیف پول برای اطمینان از ذخیره کلمات یادیار، از شما می‌خواهد تا آن‌ها را در کادرهای مربوطه وارد کنید. پس از انجام این کار، روی گزینه Continue کلیک کنید. با طی این مرحله، کیف پول شما با موفقیت، ساخته می‌شود.

بازی اکسی اینفینیتی

در ادامه می‌توانید با کلیک روی افزونه Ronin Wallet موجودی کیف پول خود را ببینید.

بازی اکسی اینفینیتی

۴- کیف پول رونین را به حساب کاربری خود وصل کنید

مرحله آخر، اتصال کیف پول رونین به حساب کاربری خود در بازی اکسی اینفینیتی است. ابتدا در قسمت Activate Ronin Wallet واقع در میانه داشبورد، روی گزینه Attach Ronin to Account کلیک کنید.

بازی اکسی اینفینیتی

در ادامه، پنجره‌ای پیش روی شما ظاهر می‌شود. روی تأیید (Confirm) کلیک کنید.

بازی اکسی اینفینیتی

به دست آوردن اکسی‌ها

در جهان مجازی اکسی اینفینیتی، صدها هزار اکسی وجود دارد. هر کاربر اما برای انجام بازی، دست‌کم باید ۳ اکسی در اختیار داشته باشد.

بازی اکسی اینفینیتی

می‌توان در بازارگاه رسمی اکسی اینفینیتی، اقدام به خرید اکسی‌های دلخواه خود کرد. این بازارگاه از طریق آدرس https://marketplace.axieinfinity.com قابل دسترس است. البته از یاد نبرید که پیش از اقدام به خرید، باید حساب کاربری خود را در بازی اکسی اینفینیتی کامل کرده باشید. انجام این تنظیمات، روی نسخه دسکتاپ بازی و از طریق کیف پول متامسک، بسیار ساده‌تر است.توصیه ما بر این است که حتماً از مرورگر کروم برای تعامل با بازی اکسی اینفینیتی استفاده کنید.

بازی اکسی اینفینیتی

برای خریداری اکسی‌ها ابتدا باید مقداری ارز دیجیتال اتریوم در کیف پول خود داشته باشید.

۲ روش برای واریز اتریوم به کیف پول رونین وجود دارد:

۱- انتقال اتریوم از کیف پول اصلی به کیف پول رونین از طریق پل رونین یا Ronin Bridge. در این روش، ابتدا باید مقداری اتریوم را از صرافی‌های متعارف بازار، خریداری و سپس آن را به آدرس خود ارسال کنید.

۲- روش دوم، خریداری اتریوم با ارزهای رایج روی والت رونین با استفاده از شبکه رمپ (Ramp Network) است. به یاد داشته باشید که این روش ممکن است در بسیاری از کشورها راهگشا نباشد.

بازی اکسی اینفینیتی

دانلود اپلیکیشن بازی اکسی اینفینیتی

همان‌طور که پیش‌تر گفته شد، برای انجام بازی اکسی اینفینیتی به دست‌کم ۳ اکسی نیاز دارید. وقتی که ۳ اکسی دلخواه خود را خریداری کردید، آماده دانلود اپلیکیشن و آغاز بازی هستید.

لینک‌های دانلود اپلیکیشن اکسی اینفینیتی

 • سیستم عامل iOS: برای دریافت نسخه ویژه این سیستم عامل، ابتدا باید به آدرس https://axieinfinity.com/community-alpha بروید و درخواست دعوت‌نامه کنید.
 • سیستم عامل اندروید: این لینک
 • سیستم عامل ویندوز: این لینک
 • سیستم عامل مک‌اواس: این لینک

کاربران سیستم عامل مک‌او‌اس حتمأ برای نصب از دستورالعمل مندرج در این آدرس پیروی کنند و گزینه Allow apps downloaded from را علامت زده باشند. پس از این کار، اپ بازی در وایت‌لیست قرار می‌گیرد و نصب آن بدون مشکل انجام می‌شود.

بازی اکسی اینفینیتی

پس از دانلود بازی، از شما خواسته می‌شود تا ایمیل/گذرواژه خود را که پیش‌تر به حساب خود اضافه کرده بودید، وارد کنید. می‌توانید از این یا این لینک برای انجام این کار استفاده کنید.

در ادامه، یک ایمیل تأییدیه دریافت می‌کنید. اگر نتوانستید در صندوق ورودی ایمیل خود، کد تأییدیه را مشاهده کنید، پوشه اسپم را بررسی کنید.

از تاریخ ۱۷ ژوئیه ۲۰۲۰، تیم اکسی اینفینیتی، ورود از طریق کد QR را هم به اپ خود اضافه کرده‌اند. می‌توانید در دو محل زیر، کد QR را به‌طور مستقیم از اپ خود اسکن کنید:

برای دیدن محل دقیق درج کدهای QR به تصاویر زیر دقت کنید. پس از تأیید کدها به مدت ۱۴ روز، نشست شما قطع نخواهد شد.

بازی اکسی اینفینیتی

برای پیوستن به دیسکورد اکسی اینفینیتی می‌توانید سری به این لینک بزنید.

راهنمای پرورش اکسی‌ها

پس از خرید 3 اکسی، اکنون نوبت به پرورش آن‌ها و کسب درآمد می‌رسد.

روش پرورش اکسی‌ها و کسب درآمد از این کار در بازی اکسی اینفینیتی

در جهان مجازی اکسی اینفینیتی می‌توان هم اکسی پرورش داد و هم دست به تولید مثل آن‌ها زد. در ادامه می‌تواند اکسی‌های نوزاد را پرورش داد، به جنگ دیگر اکسی‌ها فرستاد یا آنکه در بازارگاه اکسی اینفینیتی به دیگر کاربران فروخت. با این حال، از یاد نبرید که برای مدیریت جمعیت اکسی‌ها انجام تولید مثل به سادگی میسر نیست و مستلزم صرف منابع است.

بازی اکسی اینفینیتی

هر اکسی حداکثر ۷ بار می‌تواند تولید مثل کند. هر تولید مثل هم به اندازه یک واحد اکسی و تعدادی معجون عشق در قالب توکن SLP هزینه در بر دارد. افزون بر این، انجام تولید مثل مستلزم پرداخت کارمزد شبکه اتریوم نیست هست که بسته به شرایط، متغیر است.

توکن‌های SLP را می‌توان با انجام بازی در حالت‌هایی همچون PvE Adventure و PvP Arena به دست آورد. هنگامی که این توکن را به دست آوردید، می‌توانید از اینجا آن را با کیف پول خود همگام‌سازی کنید.

به یاد داشته باشید که دو اکسی هم‌نژاد یا خواهر و برادر نمی‌توانند با هم تولید مثل کنند. اکسی‌های والد هم قادر به تولید مثل با فرزندان خود نیستند.

بازی اکسی اینفینیتی

هزینه تولید مثل دو اکسی بر اساس تعداد موالید والدین آن‌ها تعیین می‌شود. توجه داشته باشید که اکسی‌های اوریجین (Origin) و مئو (MEO) برای تولید مثل به معجون عشق (SLP)‌ نیاز ندارند؛ هرچند هر یک تنها ۷ بار می‌توانند تولید مثل کنند.

از ۸ ژانویه ۲۰۲۱ به این سو، ارزان‌ترین ویرجین اکسی (اکسی فاقد فرزند) حدوداً ۰.۰۱ اتریوم قیمت دارد که ۵ برابر هزینه تولید مثل است. این یعنی اینکه با کمی تلاش و صرف زمان می‌توان به درآمد قابل قبولی در بازی اکسی اینفینیتی دست یافت.

اما پیش از ادامه مقاله، یادآوری این چند نکته، خالی از لطف نیست:

 • معجون‌های عشق را می‌توان در قالب توکن‌هایی به نام SLP در صرافی‌های غیرمتمرکزی همچون یونی سواپ (Uniswap) دادوستد کرد.
 • می‌توانید در یونی سواپ، توکن‌های SLP را خرید و فروش کنید.
 • اگر نمی‌خواهید از معجون‌های خود برای تولید مثل اکسی‌ها استفاده کنید، می‌توانید آن‌ها را بلافاصله به فروش برسانید.

بازی اکسی اینفینیتی

ژنتیک در بازی اکسی اینفینیتی

هر اکسی دارای یک شکل و شمایل ویژه است و بدن آن هم از ۶ قسمت تشکیل می‌شود. اکسی‌ها برای ساخت قسمت‌های مختلف بدن خود ۳ ژن در اختیار دارند: یک ژن قالب (D)، یک ژن مغلوب (R1) و یک ژن مغلوب فرعی (R2).

بازی اکسی اینفینیتی

ژن غالب، تعیین‌کننده قسمتی از بدن اکسی است که به طور فیزیکی در آن قابل رویت است. هنگام تولید مثل، هر ژن دارای احتمالی مشخص برای انتقال به نسل بعدی است:

 • ژن غالب (D): احتمال انتقال این ژن به نسل بعدی ۳۷.۵ درصد است.
 • ژن مغلوب (R1): احتمال انتقال این ژن به نسل بعدی ۹.۳۷۵ درصد است.
 • ژن مغلوب فرعی (R2): احتمال انتقال این ژن به نسل بعدی ۳.۱۲۵ درصد است.

از محاسبه‌گر موجود در این آدرس می‌توانید برای محاسبه احتمالات مربوط به انتقال ژن در زمان تولید مثل از دو اکسی استفاده کنید. از افزونه موجود در این آدرس هم می‌توانید برای مشاهده ژن‌های مغلوب بهره بگیرید.

گونه‌ها در بازی اکسی اینفینیتی چگونه پدید می‌آیند؟

هیچ ژن مغلوبی برای گونه وجود ندارد. هر نوزاد در زمان تولد با احتمال ۵۰ درصد، گونه والدین خود را به ارث می‌برد. بنابراین یک زوج متشکل از یک هیولا (Beast) و یک آبزی (Aquatic) به احتمال ۵۰ درصد یا یک هیولا یا هم یک آبزی به دنیا می‌آورند. بدیهی است که اگر والدین هر دو از یک گونه باشند، نوزاد آن‌ها نیز از همان گونه خواهد بود.

در زمان تولید مثل باید چه نکاتی را مد نظر قرار بدهیم؟

بسیاری از بازیکنان و کاربران می‌خواهند در زمان تولید مثل، اکسی‌های قدرتمندی را برای میدان نبرد پرورش دهند. این یعنی اینکه هدف نهایی از تولید مثل، ایجاد و تربیت اکسی‌های قدرتمند برای دفاع، حمله و پشتیبانی است. گفتنی است که هر اکسی می‌تواند یک مدافع (Defender)، یک مهاجم (Attacker) یا یک پشتیبان (Support)‌ باشد.

برای درک بهتر این موضوع بد نیست که یک مثال را با هم مرور کنیم.

من چندی پیش می‌خواستم در بازی یک اکسی مدافع قدرتمند تولید کنم. در گام اول، نگاهی به فهرست اکسی‌هایم انداختم تا ببینم که جفت‌گیری کدامشان می‌تواند به زایش یک اکسی با قدرت تحمل آسیب بالا منجر شود. به طور خاص، می‌خواستیم اکسی‌هایی را با اچ‌پی بالا پیدا کنم. این اکسی‌ها دارای قدرت دفاعی بالا و توان خودترمیمی هستند و این دو ویژگی، آن‌ها را در برابر آسیب‌ها قدرتمندتر می‌کند.

بازی اکسی اینفینیتی

در نهایت به دو اکسی بالا رسیدم. هر دو آن‌ها دارای ضریب اچ‌پی بالا بودند. گفتنی است که من معمولا اعداد بالای ۵۴ برای ضریب اچ‌پی را «بالا» و اعداد بازه ۵۷ تا ۶۱ را برای این ضریب، «خیلی بالا» در نظر می‌گیرم. این دو اکسی دارای قابلیت خودترمیمی بودند و دست‌کم سه کارت با بیش از ۸۰ دفاع موفق داشتند. یکی از این دو اکسی، ویرجین (فاقد فرزند) بود و دیگری یک بار صاحب فرزند شده بود؛ بنابراین هزینه تولید مثل مساوی می‌شد با ۳۰۰ توکن SLP به علاوه ۰.۰۰۵ واحد اتریوم. مطمئن بودم که نوزاد حاصل از این تولید مثل، ارزشی بیش از این خواهد داشت و به همین دلیل، کار را پیش بردم و تولید مثل را تکمیل کردم.

به خاطر داشته باشید که عده‌ای از بازیکنان هم تنها به دنبال خلق زیباترین اکسی‌ها هستند. با این حال، زیبایی نه در موجود که در چشم بیننده است!

برای تولید مثل، کافی است با کلیک روی موجودی اکسی‌های خود به صفحه اکسی دلخواهتان بروید.

بازی اکسی اینفینیتی

در ادامه روی گزینه Breed کلیک کنید.

بازی اکسی اینفینیتی

سپس یک اکسی دیگر را برای جفت‌یابی با اکسی خود انتخاب کنید.

اندام‌های مرموز در بازی اکسی اینفینیتی

برخی از اندام‌های اکسی‌ها از طریق تولید مثل به ارث نمی‌رسند و به نسل بعدی منتقل نمی‌شوند. از ژانویه ۲۰۲۰ به این سود، این اندام‌های مرموز در رویدادهای ویژه تعطیلات قابل دسترسی‌اند.

چه مدت به طول می‌انجامد تا یک اکسی نوزاد بالغ شود؟

اکسی‌ها بعد از ۵ روز به بلوغ می‌رسند. پس از ۵ روز، می‌توانید اکسی نوزاد خود را به یک اکسی بزرگسال بدل کنید.ثبت نظر
نظرات کاربران (4 نظر)
رضا

سلام ببخشید برای اجرای بازی 3اکسی لازم هستید ؟یعنی چند تومان؟

0 پاسخ دهید
17:13:35 1400/12/08
حلیه آقامیری

سلام بله. قیمت رو از توی بازارچه خود اکسی بررسی کنین.

0 پاسخ دهید
17:13:35 1400/12/08
الهام

با سلام ببخشید تواین بازی میشه که فقط از طریق تولیدمثل اکسی ها و فروش نوزادها کسب درامد کنیم؟ یعنی وارد مرحله جنگیدنش نشیم؟ اینکار اصلا مقرون به صرفه هست؟

0 پاسخ دهید
14:10:58 1401/02/24
دانیال حجاری

بله میشه، ولی در کل الان قیمت اکسی‌ها اینقدر پایین اومده (زیر 10 دلار) که سود قابل توجهی از این کار به دست نمیارید.

0 پاسخ دهید
14:10:58 1401/02/24