رئیس جمهور آرژانتین پذیرش رمز ارزها به عنوان پول قانونی را رد نکرد


رئیس جمهور آرژانتین در آخرین اظهار نظر خود، امکان پذیرش یکی از رمز ارزها به عنوان پول قانونی (Legal Tender) در این کشور را رد نکرد.

آلبرتو فرناندز (Alberto Fernandez)، رئیس جمهور فعلی کشور آرژانتین، اظهارات و نظرات خود را درباره رمز ارزها در برنامه خبری بلک باکس (Black Box)، با مجری‌گری جولیو لیوا (Julio Leiva)، روزنامه نگار آرژانتینی بیان کرد. زمانی که از آلبرتو فرناندز درمورد موضوع ارزهای دیجیتال و اقدامات دولتش دراین باره سوال شد، وی اذعان داشت که نه تنها در کشور آرژانتین بلکه در سراسر جهان بحث و جدال‌های بزرگی درمورد عملکرد ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده وجود دارد. وی اظهار داشت:

ما در ارتباط با این موضوع باید با دقت و ظرافت خاصی عمل کنیم. شایان ذکر است که این مسئله هنوز برای من ناشناخته و مبهم است. برخی از افراد همچنان نسبت به این موضوع که این پول به چه صورت به خلق می‌شود، آگاهی ندارند. لازم به ذکر است که این شک و شبه‌هایی که من در ارتباط با این حوزه نوظهور دارم، مشکل مشترک بسیاری از افراد نیز هست؛ به همین دلیل این پروژه گسترش و توسعه بیشتری را تجربه نکرده است.

جولیو لیوا پا را فراتر گذاشت و از آلبرتو فرناندز سوال‌های به خصوصی را پرسید؛ وی در راستای صدور ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) و در ارتباط با این موضوع که آیا آن‌ها همانند کشور السالوادور، قصد پذیرش یکی از رمز ارزها به عنوان یک پول ملی در کشور آرژانتین را دارند یا خیر سوال پرسید. آلبرتو فرناندز اظهار داشت:

امکان انجام هرچیزی وجود دارد. برخی اظهار دارند که مزیت این موضوع، خنثی کردن بخش قابل توجهی از نرخ تورم موجود در کشور است. از سوی دیگر این موضوع که ارزهای دیجیتال می‌توانند باعث ایجاد ناامنی شود نیز کاملا درست است؛ زیرا برخی از کلاهبرداری‌های بزرگ به واسطه استفاده از رمز ارزها صورت گرفته می‌گیرد. تعامل با این موضوع بسیار دشوار به نظر می‌رسد.

رئیس جمهور آرژانتین: نباید به پذیرش رمز ارزها پاسخ منفی داد

در پایان، آلبرتو فرناندز تاکید کرد که این کشور نباید به بهره‌گیری از رمز ارزها پاسخ منفی بدهد، زیرا این موضوع می‌تواند پیشرفت‌های مهمی را در حل مشکل تورم کشور آرژانتین به همراه داشته باشد؛ ارزهای دیجیتال در مقایسه با ارز فیات به نوعی “پول سخت (hard currency)” به حساب می‌آیند.

باوجود اینکه رئیس جمهور کشور آرژانتین درباره بهره‌گیری از ارزهای دیجیتال موافق است، نمایندگان بانک مرکزی این کشور خلاف این موضوع را اعلام کرده‌اند. این موضوع بیشتر به میگوئل پسسه (Miguel Pesce)، رئیس بانک مرکزی آرژانتین، برمی‌گردد که در تاریخ ۱۱ آگوست (۲۰ مرداد ماه) اظهار داشت که این بانک در نظر دارد تا به تنظیم و قانون گذاری تلاقی میان بیت کوین و سیستم پرداخت سنتی این کشور بپردازد. میگوئل پسسه اذعان داشت که اگر پول حاصل رمز ارزها با وجوه حاصل از بازار معاملات سنتی مخلوط شود، سیستم مالی این کشور آسیب خواهد دید.

منبع: news.bitcoinثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)