تعداد کاربران بایننس بعد اجباری شدن احراز هویت 3 درصد کاهش یافت


مدیرعامل بایننس در تازه‌ترین اظهارات خود گفته است که در پی اجباری شدن احراز هویت، تعداد کاربران این صرافی 3 درصد کاهش یافته است.

چانگ پنگ ژائو (Changpeng Zhao)، مدیرعامل سرشناس صرافی بایننس، در اظهار نظری تازه گفته که مجموعه تحت مدیریتش، پس از سال‌ها موش و گربه‌بازی با نهادهای قانونی، اکنون رویکردی آشتی‌جویانه را با آن‌ها در پی گرفته و در عین حال موفق شده دل کاربران را نیز به دست بیاورد.

ژائو که در محافل رمز ارزی با اسم مستعار CZ شناخته می‌شود، در مصاحبه‌ای با خبرگزاری بلومبرگ تصریح کرده که بایننس با الزامی کردن احراز هویت برای تمامی کاربران در سطح جهان در تلاش بوده تا در قامت یک بنگاه سازگار با نهادهای ناظر، کاربران بیشتری را جذب کند. ژائو در ادامه اظهارات خود فاش کرده که در پی اجباری کردن این فرایند، تعداد کاربران صرافی بایننس تقریباً ۳ درصد کاهش یافته است.

گفتنی است که احراز هویت و شناخت مشتری (KYC)، رویه‌ای متعارف است که صرافی‌های رمز ارزی و نهادهای مالی سنتی از آن برای شناسایی هویت واقعی کاربران و مشتریان خود استفاده می‌کنند. در این رویه، شرکت‌ها با الزام کاربر به ارائه اسناد و مدارک هویتی، اصالت او را صحت‌سنجی می‌زنند. پیشتر در اواخر ماه اوت (اوایل شهریور)، صرافی بایننس انجام احراز هویت را برای تمامی کاربران کنونی و جدید خود اجباری کرد. از آن پس، همه خدمات این صرافی از جمله واریز، برداشت و دادوستد رمز ارزها منوط به احراز هویت شده است.

روند فعلی، تعداد کاربران صرافی بایننس را افزایش می‌دهد

مدیرعامل بایننس در بخش دیگری از اظهارات خود می‌گوید:

احساس می‌کنم اتخاذ رویکرد سازگارانه با نهادهای ناظر می‌تواند پای کاربران بیشتری را به بایننس باز کند.

وی در ادامه افزوده است که بیشتر کاربران از اینکه با یک صرافی قانونی و دارای مجوز سروکار دارند، احساس راحتی بیشتری می‌کنند.

بایننس چندین سال بر طبل ساختار غیرمتمرکز و فاقد مقر فیزیکی خود کوبید تا اینکه سرانجام پرچم سفید آشتی با نهادهای قانونی را در ماه ژوئیه (تیرماه) بالا برد. در این تاریخ، ژائو اعلام کرد که در پی همکاری همه‌جانبه با مقامات ناظر محلی برای فعالیت قانونی است. وی در این باره می‌گوید:

ما می‌خواهیم از این پس در همه جا زیر چتر قانون کار کنیم. از حالا به بعد ما دیگر نه یک صرافی که یک نهاد و بنگاه مالی رسمی خواهیم بود.

جدای از بحث تعداد کاربران، سکان‌دار صرافی بایننس در ادامه اظهارات خود اذعان می‌کند که در ابتدا نهادهای قانونی در مورد همکاری با این صرافی مردد بودند، اما به تدریج در نگرش خود پیرامون عملکرد آن تجدید نظر کردند. ژائو در این باره می‌گوید:

وقتی مردم با من روبه‌رو می‌شوند، می‌گویند که چقدر منطقی و آرام هستی. همین بیش از هر چیزی می‌تواند عامل اعتمادساز میان ما و کاربران باشد.

گفتنی است که بایننس به تازگی سه شرکت تابعه در ایرلند ثبت کرده و در ادامه هم می‌خواهد مقرهایی رسمی در جای‌جای جهان برپا کند. مدیرعامل این صرافی در خاتمه اظهارات خود می‌گوید:

ما ابتدا آرزو داشتیم تا بر اصول تمرکززدایی پایبند بمانیم و هیچ مقر مرکزی برپا نکنیم و در سرتاسر جهان به فعالیت خود ادامه بدهیم.

او در ادامه افزود: در ادامه اما بدیهی است که برای اداره یک صرافی متمرکز، تن دادن به یک ساختار متمرکز و فعالیت در چارچوب قانون، اجتناب‌ناپذیر است.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)