راهنمای تصویری خرید و فروش ارز دیجیتال در اکسچینو


اکسچینو یک پلتفرم معاملاتی نظیر به نظیر (P2P) با کارمزدهای رقابتی است. پشتیبانی از ارزهای متعدد از جمله مهمترین ویژگی‌های اکسچینو محسوب می‌شود. در این صفحه قصد داریم نحوه خرید و فروش انواع ارز دیجیتال در این پلتفرم را آموزش بدهیم.

آموزش خرید ارز دیجیتال در اکسچینو

ابتدا باید یک حساب کاربری برای خود ایجاد کنید. به منظور یادگیری نحوه انجام این کار به صفحه «راهنمای ثبت نام» بروید. به حساب‌تان وارد شوید. در صفحه لاگین باید ایمیلی که در زمان ثبت نام ارائه کرده‌اید را همراه رمز عبور وارد کنید. حاصل عبارت ریاضی را بنویسید و روی «ورود» کلیک کنید.

حتما در زمان احراز هویت، شماره موبایل خود را وارد سیستم کرده‌اید. در مرحله بعد، برای تکمیل احراز هویت دو مرحله‌ای، می‌توانید از یک کد یکبار مصرف ارسالی به شماره همراه خود استفاده کنید. در صورتی که داخل پنل، احراز هویت با نرم افزار گوگل آتنتیکیتور (Google Authenticator) را نیز فعال کرده باشید، این امکان وجود دارد تا برای ورود، کد یکبار مصرف داخل آن را ارائه کنید. بعد از نوشتن عدد، در صورت تایید، به طور خودکار وارد خواهید شد.

اولین قدم، شارژ کیف پول ریالی است تا با استفاده از موجودی آن بتوانید سفارش خرید انواع ارز دیجیتال را ثبت کنید. از منوی اصلی در پنل سمت راست، روی گزینه «کیف پول» کلیک کنید و سپس وارد «دارایی‌ها» شوید. در ادامه روبه‌روی «تومان»، گزینه «واریز» را بزنید.

در مرحله احراز هویت، حداقل یک کارت بانکی معرفی کرده‌اید. در صورتی که چند کارت ثبت کرده‌اید، یکی از آن‌ها را از فهرست انتخاب و مبلغ مورد نظر برای شارژ را در بخش «مبلغ مورد نظر را وارد کنید» بنویسید. با کلیک روی گزینه «پرداخت» به درگاه بانکی هدایت خواهید شد.

بعد از شارژ شدن حساب ریالی باید به قسمت «بازارها» بروید. از منو این گزینه را برگزیده و سپس ارز دیجیتال مورد نظرتان را برای خرید انتخاب کنید. روی نام بازار مورد نظر یا گزینه‌ «تبادل» روبه‌روی آن کلیک کنید.

در صفحه بعد، فهرستی از سفارش‌های خرید و فروش مشاهده خواهید کرد. به پایین اسکرول کنید. سفارش خرید ارز دیجیتال مورد نظر را باید در قسمت سبز رنگ وارد کنید. اگر قیمتی که برای خرید وارد می‌کنید مساوی یا مخصوصا بالاتر از قیمت بازار باشد (گران خریدن)، سفارشتان به سرعت پر خواهد شد. در غیر این صورت باید منتظر بمانید تا طبق سفارش‌های فروش منطبق با قیمت درخواستی‌تان، سفارش شما پر شود.

قیمت و تعداد خرید ارز دیجیتال انتخابی را مشخص و سپس روی «خرید» کلیک کنید. برای مشخص کردن مقدار خرید می‌توانید از گزینه‌های درصد (25، 50، 75، 100) استفاده کنید. مثلا با کلیک روی 25 درصد، یک چهارم موجودی ریالی شما به خرید (در قیمت تعیین شده) تعلق خواهد گرفت. به عبارتی تعداد خرید به طور خودکار بر اساس موجودی‌تان پر می‌شود.


آموزش فروش ارز دیجیتال در اکسچینو


فروش ارز دیجیتال در اینجا حالت دارد؛ رمز ارزی که قبلا با انجام معامله در اکسچینو خریداری کرده‌اید را بفروشید، یا این که دارایی خود در یک کیف پول (والت) خارجی را به فروش برسانید. در حالت دوم، یعنی وقتی می‌خواهید رمز ارزی که در کیف پولی دیگر قرار دارد را در اکسچینو بفروشید، باید ابتدا رمز ارز مورد نظر را به کیف پول خود در اکسچینو واریز کنید. به این منظور از منو، گزینه‌ی «کیف پول» و سپس «دارایی‌ها» را انتخاب کنید. در صفحه بعد، روبه‌روی رمز ارز مورد نظر، «واریز» را برگزینید.

شبکه مورد نظرتان را انتخاب کنید تا آدرس والت شما در آن نتورک نمایش داده شود. به عنوان مثال در اینجا قصد داریم مبلغی تتر (USDT) در شبکه TRC20 به کیف پول اکسچینو انتقال بدهیم و سپس آن را با ثبت یک سفارش فروش، تبدیل به تومان کنیم. آدرس را بعد از نمایش کپی و در کیف پول خود از آن برای ارسال رمز ارز استفاده کنید.

اکنون کیف پول شما از آن ارز دیجیتال شارژ شده است. اگر پیشتر در خود اکسچینو اقدام به خرید کردده باشید، همچنان دارایی‌تان داخل والت اختصاصی این صرافی محفوظ مانده است (حالت اول). اکنون از منو، گزینه «بازارها» را انتخاب کنید. روی نام بازار مورد نظر یا گزینه‌ «تبادل» روبه‌روی آن کلیک کنید.

در صفحه بعد، فهرستی از سفارش‌های خرید و فروش قابل مشاهده است. به پایین اسکرول کنید. سفارش فروش ارز دیجیتال مورد نظر را باید در قسمت سبز رنگ وارد کنید. اگر قیمتی که برای فروش وارد می‌کنید مساوی یا مخصوصا پایین‌تر از قیمت بازار باشد (ارزان فروش)، سفارشتان به سرعت پر خواهد شد. در غیر این صورت باید منتظر بمانید تا طبق سفارش‌های خرید منطبق با قیمت درخواستی‌تان، سفارش تکمیل پر شود.

قیمت و تعداد خرید ارز دیجیتال انتخابی را مشخص و سپس روی «فروش» کلیک کنید. برای مشخص کردن مقدار فروش می‌توانید از گزینه‌های درصد (25، 50، 75، 100) استفاده کنید. مثلا با کلیک روی 25 درصد، یک چهارم موجودی شما (موجودی تتر در این مثال) فروخته خواهد شد (در قیمت تعیین شده). به عبارتی تعداد فروش به طور خودکار بر اساس موجودی‌تان پر می‌شود.