خرید پولکادات – فروش پولکادات

Dot، ارز دیجیتال شبکه چند زنجیره‌ای پولکادات است.

محاسبه گر

تومان

  • ارزش بازار ۲۴h
  • معاملات روزانه
  • بالاترین قیمت
  • پایین‌ترین قیمت
  • حجم کل بازار

خرید پولکادات Polkadot با کمترین کارمزد و بهترین قیمت از اکسچینو. خرید و فروش سریع و مطمئن پولکادات DOT را در اکسچینو تجربه کنید.

پولکادات یک شبکه چندزنجیره‌ای است که از اساس برای متصل کردن بلاک چین‌های دیگر به همدیگر و ساختن شبکه‌ای واحد و یکپارچه طراحی شده است. Polkadot برخلاف دیگر بلاک چین‌ها از جمله بیت کوین که کاملا مستقل فعالیت می‌کنند، می‌تواند بین شبکه‌های متفاوت ارتباط ایجاد کند و داده‌ها را بدون به خطر انداختن اطلاعات محرمانه، میان آن‌ها جابه‌جا کند.

به بیان ساده، پولکادات یک بلاک چین با شبکه‌ای مرکزی است که بلاک چین‌های دیگر از طریق آن با همدیگر تعامل می‌کنند و در عین حال از الگوریتم اجماع اثبات سهام پولکادات برای تایید تراکنش‌ها و ایجاد امنیت بیشتر در شبکه خود استفاده می‌برند. البته لازم به ذکر است که هر بلاک چین متصل‌شده می‌تواند مکانیزم اثبات سهام خود را داشته باشد و همچنین در تصمیم گیری برای ارتقا کد یا اجرای اپلیکیشن‌های غیر متمرکز و استفاده از توکن‌ها مستقل عمل کند.

پولکادات توسط بنیاد Web3 و همچنین Parity Technologies توسعه داده می‌شود و گاوین وود (Gavin Wood) و جوتا استاینر (Jutta Steiner) هم‌بنیان‌گذاران آن هستند.

معرفی مختصر ارز دیجیتال DOT و بلاک چین پولکادات

ارز دیجیتال DOT توکن بومی بلاک چین پولکادات است. از این توکن برای پرداخت هزینه‌های شبکه، رای‌گیری‌های حاکمیتی، تعیین حق اعتبارسنجی و همچنین ایجاد سازگاری بین زنجیره‌ای استفاده می‌شود.

هزینه تراکنش‌های جابه‌جایی اطلاعات یا داده میان دو بلاک چین در شبکه با توکن DOT پرداخت می‌شود. همچنین رای دادن به آپدیت‌های پروتکلی یا تغییرات ساختاری هم با توکن DOT انجام می‌گردد.

در اکوسیستم پولکادات کاربران همچنین می‌توانند با وثیقه دادن ارز دیجیتال DOT خود به یک اعتبارسنج معتبر، از وی حمایت کنند. وثیقه گذاشتن توکن باعث می‌شود هزینه حمله هکرها به شبکه بالاتر برود و در نتیجه امنیت بلاک چین حفظ شود. به همین خاطر به کسانی که ارز دیجیتال DOT خود را نزد اعتبارسنج‌ها وثیقه می‌گذارند، توکن‌های تازه ضرب شده جایزه داده می‌شود.

معرفی کیف پول های ارز دیجیتال DOT

برای خرید و فروش ارز دیجیتال پولکادات DOT، نیاز به یک کیف پول دارید که از آن پشتیبانی کند. به دلیل سازگاری بالای شبکه پولکادات با بلاک چین‌های دیگر، تعداد کیف پول‌هایی که از ارز آن پشتیبانی می‌کنند هم زیاد است و در این زمینه مشکلی نخواهید داشت. از جمله والت‌های پشتیبان ارز پولکادات می‌توان به لجر، تراست والت، اتمیک والت، سیف‌پل و متامسک اشاره کرد.

خرید و فروش ارز دیجیتال پولکادات در اکسچینو

اکسچینو یک صرافی همتا به همتا (P2P) است که کوین‌ها و توکن‌های بسیاری را پشتیبانی می‌کند. پولکادات هم یکی از این ارزهای دیجیتال است که کاربران می‌توانند با کارمزد بسیار پایین آن را در اکسچینو مبادله کنند. اگر قصد دارید مشغول معامله در صرافی اکسچینو شوید، در قدم اول باید یک حساب کاربری برای خود بسازید. سپس می‌توانید به خرید و فروش و تبادل ارزهای دیجیتال متعدد از جمله پولکادات DOT بپردازید. اگر در این مرحله به کمک نیاز دارید، می‌توانید به صفحه «راهنمای ثبت نام در اکسچینو» مراجعه کنید.

خرید DOT

اولین قدم برای خرید ارز دیجیتال پولکادات DOT، شارژ کردن کیف پول ریالی یا تتری است. توجه کنید که اگر کیف پول ریالی خود را شارژ کنید، تنها قادر به خرید ارز دیجیتال پولکادات در ازای ریال خواهید بود و اگر قصد خرید با رمز ارز تتر را دارید، یا باید کیف پول تتر خود را شارژ کنید، یا ابتدا ریال را به تتر تبدیل کرده و بعد در بازارهای USDT شرکت کنید.

به این منظور، از منوی سمت راست روی «کیف پول» و بعد روی «دارایی‌ها» کلیک کنید.

نمایش کیف پول در اکسچینو

با کلیک روی گزینه «واریز» جلوی هر کدام از دارایی‌های موجود در صفحه، می‌توانید سرمایه مدنظرتان را به کیف پول خود در صرافی واریز کنید. در اینجا ما قصد داریم مقداری دلار تتر (USDT) از کیف پول شخصی به حساب خودمان در صرافی اکسچینو واریز کنیم. روی واریز USDT کلیک کنید.

توجه کنید که دلار تتر را می‌توانید از طریق شبکه‌های متعددی به حساب خود واریز کنید که هر کدام سرعت و هزینه تراکنش متفاوتی دارند. در این آموزش ما از BEP20 استفاده می‌کنیم. روی گزینه BEP20 بزنید و بعد آدرس USDT زیر آن را با کلیک روی «کپی آدرس» کپی کنید.

آدرس کیف پول برای واریز به اکسچینو

حال به کیف پول شخصی خود بروید و فرآیند ارسال را به آدرس کپی شده انجام بدهید. مراقب باشید که در هنگام ارسال، حتما شبکه متناسب با آدرس را (در اینجا BEP20) انتخاب کنید. پس از اتمام مراحل ارسال، موجودی در حساب شما خواهد بود.

واریز ریالی را از آنجا که شباهت بسیاری به پرداخت‌های روزمره دارد، در این آموزش توضیح نمی‌دهیم. حالا که حساب‌تان شارژ شد، برای خرید ارز دیجیتال پولکادات این مراحل را دنبال کنید. از منوی بالا گزینه «بازارها» را انتخاب کنید. در صفحه باز شده، در مستطیل قرمز نام ارز مورد نظر را جستجو کنید.

جستجو توکن اکسچینو

در اینجا ما قصد خرید پولکادات را داریم پس در جعبه جستجو می‌نویسیم DOT یا دات. دو گزینه خرید پولکادات با تومان و خرید DOT با تتر از میان تمام گزینه‌ها باقی می‌ماند. بسته به اینکه کدام کیف پول‌تان را شارژ کرده‌اید، روی یکی از این دو گزینه کلیک کنید.

جستجو دنبال پولکادات در اکسچینو

در صفحه باز شده موارد مختلفی از جمله نمودار DOT و گزینه خرید و فروش را مشاهده می‌کنید. قیمت و مقدار مدنظرتان را در قسمت خرید وارد کنید و گزینه «خرید» را بزنید.

خرید پولکادات

سفارش شما وارد صف خرید می‌شود و در صورتی که قیمت معامله پولکادات به قیمتی که شما تعیین کرده‌اید برسد، سفارش انجام خواهد شد.

فروش DOT

فرآیند فروش ارز دیجیتال پولکادات هم دقیقا مشابه فرآیند خرید است، با این تفاوت که در مرحله آخر در قسمت فروش مقدار و قیمت مدنظرتان را وارد می‌کنید.

فروش پولکادات

سوالات درباره خرید پولکادات – فروش پولکادات

مهمترین اخبار این هفته

آخرین اخبار

همه اخبار